fbpx
Aranżacja wnętrz

Salon z jadalnią – jak powinien wyglądać i jak go urządzić?

• Zakładki: 8


Salon z jadalnią to rozwiązanie, które często stosuje się w małych mieszkaniach oraz domach. Jeżeli nie masz miejsca, by wydzielić osobne pomieszczenie, zadbaj o funkcjonalną aranżację pokoju dziennego.

Salon z jadalnią – czy to w ogóle wygodne? 

Salon z jadalnią sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach, w których trudno urządzić osobne pomieszczenie przeznaczone do przyjmowania gości czy spożywania posiłków. Takie połączenie jest wygodne i wiąże się z wieloma korzyściami. Jadalnia w salonie zapewni Ci więcej miejsca dla gości, a także umożliwi łączenie spędzania czasu przy stole z relaksem przy kominku czy oglądaniem filmów.

Jak umeblować salon z jadalnią? 

Aranżacja salonu z jadalnią powinna być przede wszystkim dobrze przemyślana, bo ułatwi to codzienne funkcjonowanie w tej przestrzeni. Zadbaj o to, by meble dopełniały się i tworzyły spójną całość. Aby zaaranżować elegancki salon z jadalnią, musisz zwrócić uwagę na ułożeniu poszczególnych elementów wyposażenia. Meble z obu tych stref mogą być ułożone po linii okręgu. Dzięki temu zyskasz efekt naturalnego przejścia z części wypoczynkowej do jadalnej.

Jak oświetlić salon z jadalnią?

Jak stworzyć jasny salon z jadalnią? Oświetlenie i odpowiednie rozmieszczenie lamp są w tym przypadku bardzo ważne. Postaw na połączenie trzech rozwiązań: ogólnego, kierunkowego i dekoracyjnego. W centralnym punkcie powinna znaleźć się lampa sufitowa na przykład żyrandol, plafon czy lampa wisząca z możliwością regulacji długości. Na ścianach umieść dodatkowe kinkiety. Jeżeli zależy Ci, by Twój salon z jadalnią zyskał na wyjątkowości, postaw na grę światłem z pomocą lampy podłogowej lub stołowej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *