fbpx
Aranżacja wnętrz

Nowy wymiar odprężenia: nowoczesny fotel relaksacyjny z funkcją masażu – sprawdź dlaczego to dobry wybór?

• Zakładki: 2


Relaks w domowym zaciszu to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią odpoczywać we własnym „m” z bliskimi. Jednym z absolutnych hitów sprzedażowych w ostatnich latach są nowoczesne fotele relaksacyjne wyposażone w nowatorską funkcję masażu. Korzystanie z takiego urządzenia w przypadku wielu osób może z powodzeniem zastąpić standardowy masaż w profesjonalnym salonie. Nowoczesne fotele relaksacyjne to absolutnie nowy wymiar odprężenia, który cieszy się coraz większym uznaniem. W poniższym artykule przedstawiamy pakiet informacji na temat tych wyjątkowych urządzeń.

Fotel relaksacyjny masujący – jak działa takie urządzenie?

Fotele do masażu cieszą się niesamowicie dużą popularnością. W wielu domach i mieszkaniach fotel relax trafia do salonu, aby służyć domownikom i przybywającym gościom. 

Dobry fotel relaksacyjny masujący można poznać po kilku istotnych wyróżnikach. Przede wszystkim, powinien on oferować możliwość wykonywania masażu jak największej części ciała. W najlepszych modelach na rynku dostępnych jest nawet kilka oddzielnych systemów masujących. W takim przypadku każdy z systemów jest odpowiedzialny za inną część ciała, np. nóg, pleców, dłoni, stóp, karku itd. 

Zdjęcie: Envato

Specyfikacje mechanizmów masujących 

Zdecydowanie najważniejsza jest jednak specyfikacja mechanizmów, które będą odpowiadały za masaż kręgosłupa (odcinek od karku w dół). Najbardziej zaawansowane technologicznie modele na rynku są wyposażone w specjalną technologię nazywaną jako tzw. inteligentne dłonie. Jej zadaniem jest symulowanie różnych technik masażu, które w swojej codziennej pracy wykorzystują profesjonalni masażyści.

Omawiany mechanizm składa się z równoległych ramion zakończonych kółkami, które odpowiadają za masowanie naszych pleców. Cały układ porusza się po zaprojektowanej szynie w górę i w dół – masuje dolne jak i górne odcinki pleców. Oprócz tego, masaż górnych kończyn jest realizowany z wykorzystaniem dodatkowo specjalnego systemu poduszek powietrznych. Odpowiadają one za uciskanie dłoni, przedramion i barków. Jeśli chodzi o masaż nóg, to zazwyczaj przebiega ona od kolan w dół. Masowanie łydek i stóp realizowane jest również z wykorzystaniem poduszek powietrznych. 

Rodzaje foteli masujących

Obecnie gama foteli masujących dostępnych na rynku jest bardzo duża. Jeden z nich to fotel z funkcją relax w wersji standardowej. Omawiane rozwiązanie jest najprostsze – zapewnia podniesienie podnóżka i odchylenie oparcia. Można go uruchomić poprzez skorzystanie z klamry znajdującej się z boku fotela. Po tym, jak podnóżek zostanie podniesiony do pozycji poziomej, można naciskać plecami na oparcie i odchylić je prawie do pozycji leżącej. 

Ciekawym rozwiązaniem są także bujane fotele relaks wyposażone w obrotową podstawę. Dzięki systemowi bujania można łagodnie się kołysać – to rozwiązanie da się zablokować korzystając z wajchy zlokalizowanej pod fotelem. Dzięki obrotowej podstawie można obrać się na fotelu wokół własnej osi. 

Zdjęcie: Envato

Najbardziej zaawansowaną technologicznie opcją jest fotel relax pozwalający na sterowanie elektryczne. Jedna z możliwości zakłada, że mechanizm relax jest standardowy – posiada siłownik,  zasilacz i sterowanie pilotem lub przyciskami z boku fotela. Inne, bardziej zaawansowane rozwiązanie, to mechanizm, w którym oprócz omówionych rozwiązań, posiada też funkcję podnośnika, która pomaga na łatwiejsze wstawanie bądź siadanie na fotelu. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *