fbpx
Aranżacja wnętrz

Szafa na przedpokój – wybieramy najlepszą opcję!

• Zakładki: 12


Przedpokój to miejsce, które wita Cię codziennie, a dla Twoich gości jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą po przekroczeniu progu Twojego domu. Warto zadbać, by był funkcjonalny i estetyczny. Czy dobre wrażenie robią porozrzucane kurtki, buty i torebki? Z pewnością nie, dlatego konieczny jest zakup szafy do przedpokoju, dzięki której wszystko utrzymasz w karbach.

Jaka szafa do przedpokoju?

Jeśli Twój przedpokój jest naprawdę duży, możesz pokusić się o tradycyjne szafy uchylne. Zapewniają one wygodniejszy dostęp do zawartości szafy. Ponadto uzyskujesz dostęp do całej zawartości jednocześnie, co jest niemożliwe przy szafach przesuwnych. Również w przypadku płytkich szaf tradycyjne drzwi są bardziej korzystne niż przesuwne, ponieważ nie trzeba w nich montować szyn i prowadnic. Często szafy uchylne są trzydrzwiowe, dlatego zmieszczą wszystkie Twoje ubrania, obuwie, dodatki czy torebki. Zminimalizujesz więc lub pozbędziesz się całkiem rzeczy leżących na wierzchu, co ułatwi Ci utrzymanie porządku. Nowoczesne szafy uchylne mają efektowny design i mogą się wpasować w pomieszczenie w każdym stylu. Uważaj tylko, by drzwi nie kolidowały z żyrandolem.

Przed wyjściem z domu ważne jest ostatnie spojrzenie na swój wygląd, stąd bardzo pożądana jest szafa z lustrem do przedpokoju. Te trzydrzwiowe najczęściej posiadają lustro w części środkowej, ale znajdziesz również szafę dwudrzwiową z lustrem.

Jeśli masz wnękę i nie wiesz, jak ją zagospodarować, postaw na szafę wnękową do przedpokoju. Wykonywana jest na wymiar, dlatego jest indywidualne zaplanowana i zaprojektowana. Pozwoli Ci zagospodarować przestrzeń, którą inaczej trudno byłoby wykorzystać.

Jaka szafa do małego przedpokoju?

W małym pomieszczeniu ważne jest wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni, dlatego dobrze sprawdzi się szafa przesuwna do przedpokoju. Jest główna zaleta polega na tym, że drzwi nie zajmują miejsca, bo przemieszczają się tylko w świetle szafy. Zatem mebel ten zajmuje mniej miejsca niż szafa uchylna. Elementy dodatkowe, które możesz nabyć w firmie Komfort pozwolą zaaranżować szafę przesuwną na wiele różnych sposobów, dopasowanych do Twoich potrzeb. Pamiętaj, by zadbać o drążki do wieszania ubrań, a półki i kontenery dobierz indywidualnie. W szafach przesuwnych również montowane są lustra. Mogą być tylko elementem drzwi lub stanowić ich całość.
Szafa do wąskiego przedpokoju powinna być dopasowana pod względem szerokości i głębokości. KOMFORT ma w swojej ofercie szafy o różnych rozmiarach, także z myślą o mniejszych pomieszczeniach.
Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego pomieszczenia, może przyda Ci się szafa narożna do przedpokoju. To świetny mebel optymalnie wykorzystujący przestrzeń, dlatego zmieści się w każdy kąt. Szafy narożne są bardzo pojemne, zmieszczą Twoje ubrania, obuwie i dodatki.

Szafa w przedpokoju – pomysły

Nowoczesna szafa do przedpokoju może mieć wiele oblicz. Bardzo wygodna jest na przykład szafa do przedpokoju z siedziskiem. Konstrukcja takiego mebla najczęściej przypomina skrzynię. Siedzisko jest uchylane i do środka można włożyć całkiem sporo różnych rzeczy. Czasem znajdują się tam przegródki na przykład na buty czy inne drobiazgi, co pozwala zachować porządek. Po opuszczeniu wieko skrzyni staje się siedziskiem, może być zwykłym drewnianym bądź z płyty, ale może być również tapicerowanym, co podnosi komfort siedzenia. Dzięki szafie z siedziskiem do przedpokoju założysz i zdejmiesz obuwie wygodnie i bezpiecznie. Może to być szczególnie ważne w przypadku osób starszych lub chorych, ale nie tylko. Przestrzeń nad siedziskiem można na różne sposoby zagospodarować. W mniejszym przedpokoju, kiedy brakuje Ci szafy, możesz tam umieścić wieszaki na ubrania wierzchnie. Doskonałą opcją jest też zawieszenie nadstawki, w którą schowasz co tylko zechcesz.
Przedpokój to najczęściej ciemne pomieszczenie, pozbawione okien, dlatego świetnie sprawdzi się w nim biała szafa do przedpokoju. Optycznie powiększy pomieszczenie i nawet, jeśli będzie duża, kolor biały doda jej lekkości. Warto rozważyć białą szafę zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *