fbpx
Aranżacja wnętrz

Płytki marmurowe – najważniejsze kwestie, porady, aranżacje

• Zakładki: 13


Marmur to bardzo wdzięczny materiał. Warto jednak podkreślić, że aby prawidłowo wybrać płytki marmurowe, trzeba zadbać o wiele istotnych aspektów. Nie do każdego pomieszczenia płytki marmurowe będą pasowały. Na co zatem powinniśmy zwrócić największą uwagę, kiedy decydujemy się na taki właśnie ich rodzaj? 

Dopasuj płytki marmurowe do pomieszczenia

To, co jest jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o płytki marmurowe, to kwestia związana z doborem ich do właściwego pomieszczenia. Nie w każdym będą się one bowiem prezentowały dobrze. Płytki, które są imitacją marmuru, tak zwane płytki marmuropodobne, doskonale sprawdzają się na powierzchniach, takich jak podłoga w przedpokoju czy na klatce schodowej. Świetnie też będą one wyglądały w łazience czy kuchni. Należy jednak pamiętać, że nie tylko to, jak wyglądają płytki będzie miało dla nas znaczenie. Ważne też jest to, jak funkcjonalny jest dany wzór płytki. Rodzajów imitacji marmuru jest bowiem bardzo dużo. Tutaj jednak należy kierować się starą i jednocześnie bardzo prostą zasadą, która mówi o tym, że do małych pomieszczeń najlepiej jest wybierać płytki jasne i raczej mniejsze, zaś w przypadku, kiedy pomieszczenie jest większe, możemy spokojnie zdecydować się na płytki marmurowe w kolorze ciemnym. Kafelki na podłogę w kuchni powinny być także funkcjonalne. Pamiętajmy o tym, że podłoga w kuchni brudzi się bardzo często i bardzo szybko. Wybieranie wzorów płytek marmurowych w kolorach gładkich i jednolitych, nie do końca jest dobrym rozwiązaniem w tym przypadku. Lepiej zdecydować się na płytki w kolorze ciemniejszym, najlepiej takie, które nie są jednolite. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której zabrudzenia podłogi będą widoczne. 

Nie tylko kolor, ale i kształt!

Wybór płytek marmurowych to jednak nie tylko kwestia związana z ich kolorem, ale też kształtem. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo płytki zarówno w kształcie prostokątów i kwadratów, ale także i wieloboków. Te ostatnie doskonale sprawdzają się na ścianach – np. w łazience czy kuchni. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego przygotowaliśmy w naszej ofercie rozwiązania, które przypadną do gustu nie tylko tym, którzy preferują tradycyjne kafelki, ale też i tym, którzy w rozwiązaniach aranżacyjnych szukają innowacji. Aranżacja wnętrz może być zarówno klasyczna, jak i nowoczesna. Gusta naszych klientów są bardzo zróżnicowane, dlatego też ten fakt bierzemy pod uwagę, kiedy przygotowujemy dla nich ofertę. 

Próbki płytek marmurowych – dopasuj je do swoich potrzeb

To, co w sposób szczególny wyróżnia nasz sklep, to nie tylko różnorodność dostępnych płytek w ofercie, ale także elastyczność przy ich zakupie. Wiemy, jak ważne jest to, aby wybrać je w odpowiedni sposób, dlatego też dajemy naszym klientom możliwość dokonania zamówienia próbek płytek. W ten sposób, są oni w stanie „na żywo” sprawdzić, czy rzeczywiście, wybrany przez nich model, będzie odpowiednio pasował do konkretnego pomieszczenia. Czasem bowiem wydaje nam się, że model płytek, który oglądamy na stronie internetowej, jest dla nas idealny, a kiedy przychodzi do nas zamówienie, nie jesteśmy zadowoleni. Zamawiając próbki, jesteśmy w stanie podjąć decyzję przemyślaną i wybrać najbardziej pasujący do naszych potrzeb model płytek marmurowych. Chcieliśmy też podkreślić, że nie tylko możliwość zamówienia próbek płytek wyróżnia nasz sklep internetowy. Dodatkowo, w naszym asortymencie znajdują się płytki marmurowe, oraz imitujące go płytki marmuropodobne, które pochodzą tylko i wyłącznie od renomowanych producentów. Ich największą zaletą, poza niezwykłą dbałością o jakość wykonania, jest także to, że charakteryzuje je niewiarygodnie atrakcyjna cena.  

Płytki marmuropodobne, piękno naturalnego kamienia i korzystniejsza cena

Wykonane z kawałków naturalnego marmuru płytki podłogowe i ścienne są okładziną o ponadczasowym pięknie, czasami jednak ich koszt okazuje się relatywnie wysoki. Szczególnie przy większych projektach warto rozważyć jako alternatywę płytki marmuropodobne do salonu, które nie ustępują oryginałowi pięknem, a są bardziej przystępne dla kieszeni kupujących. Również w łazienkach czy jadalniach płytki imitujące marmur albo kafelki marmuropodobne będą stanowiły cenny element kompozycji!

Na ściany oraz podłogi, do kuchni, łazienek i salonów wybierz płytkę marmuropodobną!

Naturalne, czy płytki imitujące kamień, to nie ma znaczenia, gdyż ceramikę tę możemy użyć praktycznie w każdym pomieszczeniu. Uniwersalność tych kafelków jest trudna do opisania, możemy wykorzystać płytkę marmurową na ścianie i na podłodze. Oczywiście, nie muszą to być modele o identycznych barwach i odcieniach. Bardzo eleganckie jest zestawienie czarnych oraz białych płytek kamiennych w łazience lub kuchni, ale przecież i inne rozwiązania będą zachwycać. Jednak nie tylko pomieszczenia techniczne skorzystają na wykorzystaniu klasycznych barw. Kamienna okładzina to także idealny kandydat do funkcji reprezentacyjnych, stąd biała lub czarna płytka marmurowa w salonie podkreśli walory praktycznie każdego stylu, vintage, francuskiego, a nawet i nowojorskiego! Głównie jednak jest to okładzina predestynowana przede wszystkim do funkcji reprezentacyjnych. Trudno znaleźć osobę, ceniącą sobie klasyczne piękno, która nie doceni uroku płytki marmurowej na podłogach lub ścianach salonu czy holu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *