fbpx
Wnętrza

Jaki materac wybrać do sypialni?

• Zakładki: 42 • Komentarz: 1


Każda noc to czas regeneracji dla naszego organizmu. Mięśnie rozluźniają się, umysł odpoczywa, skołatane nerwy znajdują ukojenie. Cały nasz organizm zbiera siły na kolejny intensywny dzień. Właśnie dlatego warto zadbać o właściwy sen — tak, tak, bo spać trzeba potrafić! Takie działania nazywane są higieną snu. Na poprawę higieny snu składa się kilka czynników: to, co robimy przed snem (kawa, oglądanie tv, przeglądanie sieci na smartfonie), ilość godzin, którą poświęcamy na sen, pomieszczenie, w którym śpimy i rodzaj materaca, na którym spędzamy noc. Jakość snu z pewnością poprawia odpowiednie zaciemnienie sypialni i brak niebieskiego światła. Zadbajcie o to, by sypialnia była odpowiednio przewietrzona i panowała w niej temperatura poniżej 20 stopni. Wnętrze sypialni nie powinno być przeładowane dodatkami — minimalistyczny wystrój nie będzie rozpraszać przed snem, łatwiej też taki pokój utrzymać w czystości. Warto pamiętać, że optymalna ilość snu to około 8 godzin. Pozostaje jeszcze najważniejszy czynnik, który uczyni Wasz sen lepszym — wybór odpowiedniego materaca. Klienci bardzo często zgłaszają się do nas z pytaniem, który materac będzie dla nich najlepszy — mówi specjalista ze sklepu Dreams Design – To sprawa bardzo indywidualna, jednak zawsze staramy się podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie.

Materace kieszeniowe ze sprężynami

Jednym z rodzajów materacy są materace kieszeniowe. To nowoczesny wariant materaca sprężynowego. Metalowe sprężyny zostały umieszczone w osobnych kieszonkach. Dzięki temu ciężar odpowiednio rozkłada się na materacu. Materace kieszeniowe mają zazwyczaj kilka stref twardości, co umożliwia lepsze dopasowanie do kształtu ciała i lepsze podparcie. Zaletą tych materacy jest niska cena. Należy jednak uważać na materiał, jakim pokryty jest materiał na zewnątrz sprężyn — warto wybrać piankę elastyczną, ze względu na większą trwałość. 

Trwałe materace wysokoelastyczne

Najlepszym materacem dla osób mających problem z kręgosłupem jest materac wysokoelastyczny. Wykonany przy użyciu nowoczesnych materiału zapewnia idealne podparcie w każdej godzinie snu. Pianka wysokoelastyczna jest odporna na trwałe odkształcenia, więc materac będzie wygodny przez wiele lat. Warto wiedzieć, że materace wysokoelastyczne są polecane także alergikom ze względu na swoje właściwości antybakteryjne.

Wciąż wahasz się i nie wiesz jaki rodzaj materaca wybrać? Koniecznie skontaktujcie się ze specjalistami z Dreams Design, którzy pomogą w dobraniu odpowiedniego modelu!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Jaki materac wybrać do sypialni?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *