fbpx
Dodatki i akcesoria

Pomysły na filc dekoracyjny na ścianę, które odmienią wygląd Twojego domu lub biura

• Zakładki: 56


Czy wiesz, że wysokiej jakości filc dekoracyjny występuje w różnych grubościach, które pozwalają na tworzenie przestrzennych form? W połączeniu z bogatą kolorystyką i możliwością przycinania do dowolnych kształtów to nieograniczone możliwości przyozdabiania ścian mieszkań lub firm. Dobrze przemyślany projekt ociepli wnętrze i doda mu charakteru.

Ponadto większe panele bardzo dobrze wygłuszają, dzięki czemu sprawdzą się w salach konferencyjnych, sypialniach czy pokojach nagrań. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak możesz wykorzystać filc na ścianę, aby odkryć wszystkie jego możliwości.

Jak wykorzystać filc na ścianę w biurach?

Starannie zaprojektowane wnętrza to wizytówka firmy. Potencjalni partnerzy biznesowi lub nowi klienci czują się lepiej w przestrzeniach, które są zadbane, a dobrze dobrane kolory (zgodne z brandingiem) i widoczne logo utrwalają w pamięci wizerunek przedsiębiorstwa. Jako funkcjonalną dekorację wykorzystasz filc na ścianę. Wśród możliwych sposobów jego zastosowania warto wymienić między innymi:

  • panele ścienne z filcu — zastanawiasz się, jak ozdobić ściany w salach konferencyjnych i biurach? Filc dekoracyjny występuje w wielu kolorach (melanżowych, pastelowych, jednolitych, intensywnych), które ożywią każde wnętrze, dodając mu charakteru. Ponadto ze względu na właściwości akustyczne filcowe panele zapewnią lepsze wygłuszenie pomieszczeń,
  • tablice z filcu — w przestrzeniach biurowych możesz umieścić na ścianie dekoracyjny filc, który nie tylko ozdobi wnętrze, ale również sprawdzi się jako miejsce do przypinania notatek, harmonogramów czy ważnych ogłoszeń. Warto wówczas wybrać grubsze panele z wytrzymałych materiałów, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Oprócz tego filc na ścianę możesz zaprojektować w formie logo firmy albo napisów przedstawiających jej nazwę czy najważniejsze motto. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się w pobliżu wejścia, ułatwiając klientom zapamiętanie wizerunku przedsiębiorstwa i potwierdzając jego profesjonalizm. Tego typu ozdoby wykonane z wysokiej jakości materiałów będą inwestycją na lata użytkowania.

Zdjęcie: elements.envato.com

Filc dekoracyjny na ścianę w domu — inspirujące pomysły na aranżacje

W projektowaniu wnętrz filc dekoracyjny na ścianę jest szczególnie ceniony ze względu na swoje właściwości, takie jak tworzenie przytulnej atmosfery, wygłuszanie pomieszczeń i łatwy sposób montażu. Bardzo dobrze sprawdzi się w pokojach dziecięcych, ocieplając wnętrza i zabezpieczając rogi ścian. Oprócz tego możesz go wykorzystać jako:

  • dekoracyjne zagłówki,
  • oddzielenie strefy sypialnianej od dziennej,
  • zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości na ścianach, takich jak pęknięcia, odbarwienia, trudne do usunięcia zabrudzenia,
  • łatwe dodanie aranżacji charakteru, na przykład poprzez umieszczenie filcu na ścianie jako kontrastowego elementu dla pozostałego wyposażenia.

Wysokiej jakości filc na ścianę dekoruje wnętrza, zwiększając ich funkcjonalność i tworząc w pomieszczeniach przytulną atmosferę. Jest również łatwy w montażu — profesjonalne firmy oferują filc w wersji samoprzylepnej, dzięki czemu z umieszczeniem go na ścianie poradzi sobie każda osoba. Niezależnie od tego, czy poszukujesz praktycznych rozwiązań do biura, czy do domu, to propozycja, którą warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia projektu. Zapoznaj się z dostępnymi kolorami i opcjami wykroju, aby wybrać model, który najlepiej wpisze się w Twój gust.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *