fbpx
Kuchnia

Lazy Susan w kuchni

• Zakładki: 19


Jeśli zaprosisz lazy Susan do swojej kuchni i odpowiednio ją „ugościsz”, pomoże ci wykorzystać niewykorzystane przestrzenie. Dzięki talerzowi obrotowemu, bo o nim właśnie mowa, twoja kuchnia stanie się lepiej zorganizowana, a przez to bardziej użyteczna. Większy porządek to „skutek uboczny” współpracy z leniwą Zuzanną. Wybierz odpowiedni rozmiar talerza, dodaj do obszaru, który chcesz uporządkować i ciesz się tym, że wszystko masz pod ręką. Koniec z traceniem czasu na szukanie. Dowiedź się, jak i gdzie używać leniwej Susan, aby ułatwić sobie życie.

Krótka historia lazy Susan

Okrągła taca, która obraca się za pomocą łożysk kulkowych, była pierwotnie nazywana windą, gdyż zasadniczo wyeliminowała potrzebę obecności personelu w jadalni. Niektórzy twierdzą, że nazwa została wymyślona przez Thomasa Jeffersona lub Thomasa Edisona. Oboje mieli córkę o imieniu Susan. Mówiono, że córka Jeffersona skarżyła się na to, że jest ostatnią obsługiwaną osobą przy stole. Twierdzono również, że Edison wynalazł lazy Susan, aby umieścić na nim swój fonograf. Żadnej z tych teorii nie potwierdzono. Określenie „leniwa Susan” po raz pierwszy pojawiło się w Vanity Fair w 1917 r. Użyto go przy okazji reklamowania 16-calowego gramofonu.

Lazy Susan w szafce narożnej i pod zlewem

Obrotowy talerz jest idealny do przechowywania butelek różnych rozmiarów – od sosów sojowych, przez ocet, olej, na oliwie skończywszy – a także przypraw. Tak wyeksponowane przedmioty nie tylko będą pod ręką, ale i uwolnią przestrzeń na blacie roboczym.  Leniwa Zuzanna znakomicie nadaje się do umieszczenia pod zlewem. Pomoże ci uczynić tę przestrzeń użyteczną. Możesz tam przechowywać zarówno słoiki i puszki, jak i rzadziej używane akcesoria kuchenne. Najlepszym miejscem do przechowywania lazy Susan jest narożna szafka kuchenna. Jeśli umieścisz okrągły talerz na górnej półce, raz na zawsze skończysz ze znikaniem przedmiotów w otchłani głębokiej lub szerokiej szafki. Zawsze będziesz mieć je w jednym miejscu.

Lazy Susan dobrze się czuje w ślepych narożnikach

Jeśli twoja kuchnia ma ciasne zakamarki, z odsieczą przybędzie  lazy Susan. Obrotowy talerz ułatwi wyjmowanie przedmiotów umieszczonych w narożniku.

Lazy Susan na tropie zagubionych przedmiotów

Czasami zdarza się, że drobne przedmioty dosłownie znikają bez śladu. Zupełnie jakby pochłonęła je kuchenna otchłąń. Skorzystaj z talerza obrotowego, by zgromadzić je w jednym miejscu i mieć na nie oko. Nie tracąc czasu na szukanie zagubionych akcesoriów, uczynisz swoją pracę w kuchni bardziej efektywną.

Lazy Susan zmniejsza bałagan

Lazy Susan to prawdziwy pogromca bałaganu. Trzyma organizację kuchni twardą ręką.  Pozwala grupować przedmioty, lokalizować je w łatwy sposób, dbając o to, abyśmy nie tracili motywacji do działania.  Skutecznie radzi sobie z zagraconymi półkami. To po prostu rodzaj wyjątkowego organizera, który czyni kuchnię wolną od bałaganu i lepiej zorganizowaną.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *