fbpx
Kuchnia

Okap okrągły – ponadczasowe piękno prostych form

• Zakładki: 45


Od kilku sezonów wnętrzarskim błyskawicznie zyskuje na popularności stając się pierwszym wyborem architektów, projektantów oraz samych inwestorów. Okap kuchenny okrągły, bo o nim mowa, to minimalistyczna bryła w modnej kolorystyce z mistrzowsko dopracowaną funkcjonalnością. „Najwyższą doskonałością jest prostota” – i to jest klucz do zrozumienia fenomenu okapów o ponadczasowym okrągłym kształcie. Poza wspaniałą bryłą, okap okrągły może być wykończony wspaniałymi barwami, czy teksturami. Czym jeszcze zachwyci?

Okap okrągły przyścienny – wzornictwo na początek

Zwolennicy stylu modern oraz kultowej zasady „mniej znaczy więcej” najbardziej docenią model kominowy, który idealnie przylega do ściany wkomponowując się w zabudowę meblową. Okap kominowy okrągły ujmuje lekkością formy i nie zabiera cennej kuchennej przestrzeni. Projektanci zadbali o to, by oszczędny design pasował do wszystkich trendów i konwencji, dlatego można śmiało eksperymentować. W aranżacjach nawiązujących do lat 50. i 60. XX wieku, warto wybrać uniwersalny czarny tube, z kolei we wnętrzach glamour naturalnym wyborem będzie złoty pochłaniacz, który podkreśli elegancki charakter całości. W stylistyce skandynawskiej wybór jest oczywisty. Biały wyciąg kapitalnie zsynchronizuje się z jasną zabudową meblową; jasnym drewnem oraz detalami w kolorach ziemi.

Zdjęcie: nortberg.pl

Okap okrągły nad wyspę 

Wyspa kuchenna to główną bohaterka dzisiejszych aranżacji. Pełna klasy i szyku ma przyciągać spojrzenia, kraść uwagę i budować klimat wnętrza. By zachować spójność aranżacyjną, warto dobrać odpowiedni okap wyspowy. Spośród niezliczonej ilości urządzeń do pochłaniania dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na okapy: sufitowy i wolnowiszący. Pierwszy jest kwintesencją minimalizmu. Świetnie zlicowany z sufitem nie wychodzi na pierwszy plan i nie aspiruje do tego, by być motywem przewodnim całości. Zupełnie odwrotnie niż okapy na linkach, które swym wyglądem bardziej przypominają wytworne lampy, aniżeli sprzęt do pochłaniania oparów. Ręcznie robione, ceramiczne klosze o prostym linearnym kształcie i ponadczasowej kolorystyce, fenomenalnie sprawdzą się w przestrzeniach modern. Dla tych, którzy szukają nieco ekstrawagancji trafionym wyborem okażą się modele inspirowane azteckimi piramidami czy kwiatem tulipana.

Z kolei idealny pochłaniacz kuchenny do loftów i soft loftów powinien wyróżniać się surową bryłą i chłodną paletą barw. Ciekawą propozycją dedykowaną do industrialnych pomieszczeń jest okap okrągły zamknięty w aluminiowej czarnej ramie, który w otoczeniu czerwonej cegły, szkła i postarzanych kafli zaprezentuje całe swoje piękno. Projektanci zadbali także o miłośników stylu glamour i soft glam tworząc dla nich wyjątkowe modele w kolorze jasnego i ciemnego złota w jubilerskim wykończeniu. Oto nowoczesna biżuteria dla każdej kuchni.

Zdjęcie: nortberg.pl

Okap kaszmir – najgorętsza premiera sezonu!

Absolutnie wyjątkowy! Tak określany jest neutralny kolor kaszmirowy inspirowany barwą wełny kóz kaszmirskiej. Harmonijne połączenie beżu, szarości i bieli najlepiej wygląda w towarzystwie złota, miedzi, butelkowej zieleni, burgundu i pastelowego różu. Dodatkowo, warto sięgnąć po naturalne materiały: kamień, drewno, bambus, len czy jutę. Okrągły okap kaszmir najlepiej zestawić z płytkami, meblami kuchennymi lub armaturą w tym samym odcieniu. Oszczędne wzornictwo w duecie z ciepłą barwą sprawia, że okap kaszmirowy dostępny w wersji wyspowej i kominowej, błyskawicznie stał się bestsellerem.

Zdjęcie: nortberg.pl

Dobry design i niesztampowa kolorystyka to jednak nie wszystko. W świecie okapów kuchennych równie ważna jest funkcjonalność. Okapy okrągłe wyróżniają się cichą, efektywną i energooszczędną pracą. Każdy model zawiera wydajną turbinę i nowoczesne oświetlenie. Dodatkowymi atutami są: łatwość montażu oraz bezproblemowa obsługa. Okapy: okrągły i półokrągły polecają się do ponadczasowych aranżacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
116 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *