fbpx
Wnętrza

Kiedy i gdzie warto montować panele i inne ustroje akustyczne?

• Zakładki: 23


Ustroje akustyczne, takie jak pianki czy panele, kojarzą się przede wszystkim z wyposażeniem studia nagraniowego, w którym trzeba zniwelować pogłos i obniżyć basy. Tymczasem obiektów, w których te produkty znajdują praktyczne zastosowanie, jest znacznie więcej. Oto kilka przykładów, ale listę można rozszerzyć o jeszcze inne wnętrza.

Biura i punkty obsługi klientów

Atrakcyjne wizualnie i dobrze wykonane panele akustyczne znajdują zastosowanie m.in. w biurach i wszelkich punktach usługowych, miejscach obsługi klienta. Chodzi o to, żeby pogłos lub dźwięk przedostający się z innych pomieszczeń nie był przeszkodą w wydajnej, komfortowej pracy. Widok ekranów akustycznych czy nawet najprostszych pianek do wygłuszeń nie powinien dziwić w nowoczesnym biurze.

Call centers

Pozostając w „biurowych klimatach”, warto w odrębnym akapicie wspomnieć o pomieszczeniach służących jako call center. Jeśli zadania pracowników w dużej mierze sprowadzają się do wykonywania częstych połączeń telefonicznych, koniecznie trzeba zapewnić im odpowiednie warunki akustyczne. Ważne jest, aby niechciany hałas nie był słyszany przez rozmówcę na linii, a odpowiednie warunki zapewniały wysoki poziom koncentracji i komfortu pracy.

Studia radiowe i podcastowe

Umiejętnie prowadzone radiostacje (w tym internetowe) wciąż mogą liczyć na zainteresowanie słuchaczy, a bardzo dynamicznie rosnącym segmentem rynku medialnego są podcasty, często tworzone w niezależny sposób, oddolnie. Słuchacz oczekuje jednak jakości, dlatego jeśli chcesz zdobywać popularność dzięki podcastom nagrywanym w domowych warunkach, stwórz odpowiednio wygłuszone studio. Dzięki temu całość zabrzmi profesjonalnie – jak w radiu!

Sale koncertowe

Po pianki akustyczne i inne ustroje akustyczne sięgają też osoby odpowiedzialne za wyposażenie i działanie sal koncertowych. Jeżeli prowadzisz np. klub muzyczny albo adaptujesz salę innego przeznaczenia na koncert, koniecznie dowiedz się więcej na temat pułapek akustycznych czy zasad rozmieszczenia ustrojów. Wysokojakościowe pianki, które estetycznie prezentują się na ścianie, znajdziesz w kategorii sklepu internetowego https://www.asound.pl/akustyka-pomieszczen/pianki-akustyczne/.

Świątynie

Czy każdy kościół (a szerzej – świątynia) zapewnia równe warunki akustyczne? Cóż, nie! Istnieje wiele obiektów sakralnych, w których akustyka jest fatalna – wierni nie słyszą kapłana, a dźwięk organów czy innych instrumentów brzmi zdecydowanie poniżej potencjału. I choć trudno modyfikować akustykę w starszych, często zabytkowych obiektach, bardzo wysokich, a przez to narażonych na pogłos, warto szukać sposobów na wygłuszanie i umiejętny montaż pułapek akustycznych.

Wysokie pomieszczenia domowe

Panele, pianki czy wszelkie ustroje akustyczne są dla Ciebie, jeżeli mieszkasz w wysokim domu albo mieszkaniu w kamienicy. Sprawdź inspiracje online, zobacz, jak wiele osób szuka sposobu na poprawę akustyki w:

  • pokojach dziennych,
  • sypialniach,
  • gabinetach,
  • jadalniach,
  •  

Dom jest miejscem, w którym chcemy czuć się swobodnie, naturalnie, przytulnie. Dlatego właśnie w prywatnych pomieszczeniach masz największą motywację, aby uzyskać lepszą, przyjemniejszą akustykę.

Studia nagraniowe

Widzisz? O potrzebie montażu ustrojów akustycznych w studiach nagraniowych wspominamy dopiero w ostatnich zdaniach tekstu. Celem było pokazanie, że jest wiele miejsc i okoliczności, w których warto postawić na akustykę. A jeśli tworzyć studio nagraniowe, to tylko doskonale wygłuszone i zaprojektowane pod tym kątem!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *