fbpx
Rekuperacja

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania w bloku?

• Zakładki: 44


Letnie miesiące w Polsce są coraz bardziej upalne. W czasie upałów, każdy z nas szuka skutecznego rozwiązania, które pozwoli obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Mieszkania mające okna od południowej i zachodniej strony bardzo szybko się nagrzewają. Każdy kto spędza lato w takim mieszkaniu, wie jak jest to mało komfortowe. Z pewnością w takiej sytuacji pomogą wentylatory, a także specjalne rolety czy zasłony termoizolacyjne. To jednak może okazać się za małą ochroną w przypadku panujących przez wiele dni wysokich temperatur. Najlepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja – coraz popularniejsza i dostępna cenowo. Warto wiedzieć, że klimatyzację można zastosować nie tylko w domach, ale i w mieszkaniach w blokach lub w kamienicy. Jaki klimatyzator najlepiej wybrać w takim przypadku? Oto przegląd kilku propozycji.

hotel, łóżko, sypialnia, dom

Klimatyzator typu split do mieszkania

Urządzeniem o największej wydajności jest klimatyzator typu split. Jest to stacjonarny typ klimatyzatora, składający się z dwóch części. Jedna część umieszczona jest wewnątrz budynku, a druga na zewnątrz. Jednostki połączone są przewodem freonowym, a także odprowadzającym skropliny na zewnątrz. Zaletą klimatyzatora typu split jest jego wydajność – to doskonałe urządzenie do dużych mieszkań i apartamentów. Dużym plusem jest też cicha praca urządzenia, jego najbardziej hałaśliwa część znajduje się poza mieszkaniem. 

Ważna informacja dla mieszkańców bloków! Zanim zakupicie klimatyzację typu split, koniecznie uzyskajcie zgodę spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej na umieszczenie jednostki zewnętrznej na elewacji budynku. 

Klimatyzator przenośny do niewielkiego mieszkania

Innym rozwiązaniem jest wybór klimatyzatora przenośnego. Takie urządzenie można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Mają ograniczoną wydajność, więc sprawdzą się raczej w mniejszych mieszkaniach. To także dobre wyjście dla osób, które wynajmują mieszkanie i nie mogą zamontować klimatyzacji na stałe. Należy pamiętać, że rura klimatyzatora mobilnego musi być wystawiona na zewnątrz pomieszczenia, przez okno. Żeby uniknąć wpadania do wnętrza ciepłego powietrza, warto zastosować specjalne kołnierze, które uszczelniają uchylone okno. Zaletą przenośnych klimatyzatorów jest ich niska cena. Niestety są to dość głośne urządzenia, warto więc przy zakupie zwrócić uwagę na wskaźnik hałasu i wybrać jak najcichsze urządzenie. 

Zastanawiacie się, jaki klimatyzator będzie najlepszy do Waszego mieszkania? Jaką moc urządzenia wybrać? Koniecznie skontaktujcie się ze specjalistami z Centrum Rekuperacji, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
168 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *