fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak wprowadzić naturalną estetykę do wnętrz?

• Zakładki: 9


Materiały pochodzące z recyklingu, nadawanie drugiego życia przedmiotom, drewno ze zrównoważonych upraw, naturalne tekstury – wprowadzania do wnętrz naturalnej estetyki, której pod rękę z Matką Naturą, szybko stało się odrębnym trendem projektowym. Wraz ze zmianą naszych priorytetów, pojawiło się wiele zmian w naszych domach. Przestrzeń inspirowana naturą i z natury czerpiąca w sposób nienaruszający ekosystemów to miejsce, które przynosi nam spokój. Poznaj kluczowe elementy naturalnej estetyki.

Naturalna paleta barw

Nasza wrodzona więź z naturą sprawia, że lubimy otaczać się kolorami występującymi w przyrodzie. Leśna zieleń, błękit nieba, śnieżna biel to dla nas naturalne wybory.  Trzymaj się również innych ziemistych tonów – brązów, szarości, zieleni w pełnej palecie odcieni, beżów, kremów, żółcieni – by utrzymać w pomieszczeniach klimat przynoszący spokój i wytchnienie. 

Naturalne akcenty

Nie musisz malować ścian, by otaczać się barwami naturalnie występującymi w przyrodzie. Zaproś do wnętrz poduszki, narzuty, abażury uzbrojone w ziemiste barwy, o mocy czynienia wnętrza przytulnym. Układaj je warstwo, by naśladować leśny ekosystem (warstwowy). Nie zapominaj o wzorach inspirowanych naturą.

Drewno z odzysku lub zrównoważonych upraw

Sięgaj po meble wykonane z drewna pochodzącego z recyklingu. Mają w sobie naturalny klimat i idealnie pasują do niemal każdego wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór drewna pochodzącego ze zrównoważonych źródeł. Zrównoważone lasy składają się z szybko rosnących drzew, takich jak bambus, mango i sosna.

Naturalne tkaniny

Organiczną atmosferę we wnętrzach wzmocnisz naturalnymi tkaninami. Niech len i bawełna ścielą się gęsto. Meble z bawełnianą tapicerką, lniane zasłony, poduszki, narzuty, koce – to tylko niektóre z pomysłów na zaproszenie naturalnych tkanin do wnętrza.

Naturalna estetyka: upcykling

Upcykling nabiera rozpędu i dopiero pokaże, na czym polega jego siła. Wtórne przetwarzanie odpadów to po prostu nadawanie starym przedmiotom drugiego życia. Nie wyrzucaj, zmieniaj.

Naturalna estetyka: niech stanie się światłość

Wnętrze urządzone zgodnie z naturalną estetyką potrzebuje dużo światła, oczywiście naturalnego. Panoramiczne okna, szklane drzwi, nieblokujące światła ekrany shoji – zadbaj o to, by do wnętrza wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Nie tylko rozświetlają wnętrze, ale pomagają ładować nasze wewnętrzne akumulatory. Tam, gdzie światło, tam i rośliny. Zaproś je do środka i zadbaj o to, by poczuły się w nim dobrze.

M.Ś.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *