fbpx
Aranżacja wnętrz

Gdy dziecko dorasta. Jak wybrać meble w pokoju nastolatka?

• Zakładki: 41


Urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest łatwym zadaniem. Zdanie i upodobania nastolatków mogą zmieniać się naprawdę często, a co za tym, wybór odpowiedniej aranżacji wnętrza, przysparzać może wiele kłopotów.

Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególna uwagę i jakie ciekawe meble dla młodzieży są dostępne na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z tym trudnym dla rodziców wyzwaniem, a po lekturze, na pewno mu podołają!

Urządzanie pokoju dla nastolatka – wspólna decyzja!

Młodzieżowy pokój to prawdziwe wyzwanie dekoratorskie. W końcu jest to przestrzeń dla osoby, która dzieckiem już nie jest, ale równocześnie nie jest jeszcze dorosłym. Najczęściej ma już swój wyrobiony gust, którym kierować będzie się przy aranżacji pokoju. Oczywiście, rodzice w wyborze powinny brać czynny udział, a decyzja końcowa musi być podjęta wspólnie. Warto więc przed wyborem mebli do pokoju młodzieżowego, dokładnie przedyskutować tę kwestię.

Nastolatek przedstawi swoje oczekiwania i pomysły, natomiast rodzice będą mieli okazję zaprezentować swoje kryteria zarówno finansowe, jak i te dotyczące wielkości mebli, ich funkcjonalności czy ich estetyki. Dzięki takiej rozmowie dużo łatwiej zdecydować się na meble, ponieważ będziemy wiedzieć czego szukać oraz jaką kwotę jesteśmy w stanie na ten cel poświęcić. Takie “z góry” ustalone kryteria pozwolą uniknąć rozczarowania, gdy np. okaże się, że cena mebli wybranych przez nastolatka w znaczący sposób przekracza zakładany budżet.

Ciekawe zestawy mebli w pokoju nastolatka

Kiedy kwestie organizacyjne mamy już omówione, można zacząć zastanawiać się nad wyborem odpowiedniej kolekcji do pokoju młodzieżowego. Pierwszy typ mebli młodzieżowych to takie, które pasować będą do większości pokojów niezależnie od płci czy zainteresowań nastolatka, np. nowoczesne bryły o prostych kształtach. Takie meble mogą stać się stylowym tłem dla aranżacji. Przy wykorzystaniu kolorowych dodatków czy odpowiedniego oświetlenia stworzyć można oryginalne wnętrze. Gdy jego styl się znudzi, wystarczy tylko zmienić dodatki. To więc rozwiązanie idealne do pokoju młodzieżowego. Nie musimy wymieniać mebli za każdym razem, gdy gust nastolatka ulegnie zmianie. Dostępne są różne zestawy takich mebli, a w kolekcjach znajdziemy m.in. komody, szafy, biurka czy regały – wszystko to, co potrzebne jest, aby kompletnie wyposażyć młodzieżowy pokój.

Pokój młodzieżowy w industrialnym stylu

Szukając oryginalnych mebli do pokoju dla nastolatka, należy zwrócić uwagę na możliwość zastosowania stylu industrialnego. W takim stylu sprawdzi sią np. białe wybarwienie oraz takie, który w doskonały sposób imituje beton. Takie zestawienie sprawia, że meble nabierają industrialnego charakteru i we wnętrzu prezentować będą się bardzo oryginalnie.

Klasyka w modnym wydaniu w pokoju dla młodzieży

Doskonałym rozwiązaniem przy urządzaniu pokoju dla młodzieży jest zastosowanie mebli w klasycznym stylu, jednak z nutą nowoczesności. Takie meble mogą posiadać w sobie wiele uroku i nadadzą pomieszczeniu ciepła. Połączenie bieli z naturalnym dębowym odcieniem sprawia, że meble zaprezentują się niezwykle elegancko. Takie zestawy mebli mogą łączyć w sobie np. biurka, łóżka, szafy, szafki, a także sekretarzyki, a nawet toaletki. Co ważne dla rodziców nastolatków takie zestawy mebli są dostępne dla nastolatków obojga płci.

Sprytne rozwiązania w małym pokoju dla nastolatka

Duży pokój daje nam spore pole do popisu, często jednak do dyspozycji mamy niewielkie przestrzenie. W takim wypadku należy postawić na sprytne, funkcjonalne rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń. Sprytnym rozwiązaniem jest chociażby szuflada z materacem, która idealnie pasuje do łóżka. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania oraz miejsce do spania.

Ciekawe, oryginalne połączenia w pokoju nastolatka

W przypadku mebli dla młodzieży znakomicie sprawdzą się oryginalne połączenia kolorystyczne. Ciekawe może się okazać w przypadku mebli dla nastolatków zastosowanie np. ciemniejszych kolorów jako ich bazy, np. wybarwienie typu dąb szlachetny oraz dodatkowych wybarwień jaśniejszych, żywszych, np. bieli, szarości czy turkusu. Znakomicie sprawdzą się całe, jednolite zestawy w takiej kolorystyce, które zawierają np. regał, biurko, kredens i szafę.

Urządzenie pokoju młodzieżowego to ciężkie zadanie, z którym zmierzyć się muszą rodzice dorastających dzieci. Powyższe propozycję mogą jednak znacznie ułatwić to przedsięwzięcie.

Marek Lont

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *