fbpx
Aranżacja wnętrz

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – rodzaje, porady

• Zakładki: 8


Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe to ciekawe rozwiązanie w aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Podwójne drzwi rozsuwane sprawdzą się zarówno w nowoczesnej, jak i tradycyjnej aranżacji wnętrz.

Przedstawimy właściwości podwójnych drzwi przesuwnych, ich zastosowanie, rodzaje, opnie na ich temat, cenne poro rady przy wyborze i montażu, a także najlepszych producentów drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych.

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – najważniejsze informacje

Podwójne drzwi rozsuwane – właściwości

Wewnętrzne drzwi przesuwne dwuskrzydłowe mają zarówno wiele zalet, jak i wad. Do najważniejszych ich zalet należy oszczędność miejsca. Wewnętrzne drzwi przesuwne dwuskrzydłowe nie zajmują miejsca wewnątrz pomieszczeń. Mogą jednak w przypadku drzwi dwuskrzydłowych naściennych uniemożliwić zagospodarowanie ścian, wzdłuż których się poruszają.

Wewnętrzne drzwi rozsuwane dwuskrzydłowe mogą być zaaranżowane na wiele ciekawych sposobów, dzięki czemu mogą także pełnić rolę elementu dekoracyjnego. Podwójne drzwi przesuwne świetnie pasują do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym oraz tradycyjnym. Ponadto montaż drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych jest bardzo łatwy w przypadku drzwi przesuwnych naściennych. Wewnętrzne podwójne drzwi przesuwne często produkowane są na wymiar.

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne, podobnie jak inne drzwi przesuwne nie są w stanie zapewnić dobrej izolacji akustycznej. Dzieje się tak dlatego, że przesuwają się one wzdłuż ścian i od nich nieco odstają. Montaż drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych chowanych w ścianę jest stosunkowo trudny i w przypadku wyremontowanego domu wymaga kucia ścian w celu wybudowania podwójnych ścian gipsowo kartonowych, w których będą się chować skrzydła tych drzwi. W związku z tym montaż takich drzwi powinniśmy przeprowadzić na etapie budowy lub remontu.

Drzwi rozsuwane dwuskrzydłowe – zastosowanie

Wewnętrzne podwójne drzwi przesuwne mają bardzo wiele zastosowań. Można je użyć jako piękne reprezentacyjne drzwi do salonu, na przykład szklane lub drewniane. Zwłaszcza w nowoczesnej aranżacji salonu, pokoju gościnnego takie szklane podwójne drzwi przesuwane będą się doskonale prezentować. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwane znajdą także zastosowanie jako drzwi do pokoju dziecięcego. Szczególnie lekkie podwójne drzwi z tworzyw sztucznych znajdą zastosowanie do pokoju dziecięcego.

Podwójne drzwi przesuwne zastosować można także z powodzeniem w pracowni, czy domowym biurze. Bardzo ciekawym pomysłem będą także podwójne przesuwne drzwi łazienkowe. Zwłaszcza jako łazienkowe drzwi prowadzące z sypialni. Podwójne drzwi rozsuwane możemy także użyć jako drzwi do garderoby, sypiali, drzwi do szafy, czy wnęki na ubrania na przedpokoju. Mają one bardzo dużo zastosowań, a wszystko zależy od naszej pomysłowości i kreatywności.

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe – rodzaje

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne chowane w ścianę

Podwójne drzwi przesuwne chowane w ścianę są bardzo ciekawym rozwiązaniem ze względu na to, że umożliwiają całkowite zakamuflowanie drzwi w pozycji otwartej. Jest rozwiązanie o bardzo dużych walorach estetycznych. Sprawdzą się one jako przesuwne drzwi do salonu, pokoju dziecięcego, czy łazienki. System drzwi przesuwnych tego typu znajduje się w specjalnej kasecie. System drzwi przesuwnych chowanych w ścianę jest stosunkowo prosty w montażu i można go dobrać do niemal każdej grubości ścian. W przypadku tego rodzaju podwójnych drzwi przesuwnych mamy możliwość dowolnego zagospodarowania ścian, w których chowają się skrzydła tych drzwi.

Mogą one być wykonane z różnych materiałów, dostępne są w różnych kolorach i stylach. Ze względu na ich charakterystykę, powinno się je montować podczas budowy lub remontu. Jeśli zdecydujemy się na montaż takich drzwi w już wykończonym domu, czy mieszkaniu, musimy się liczyć z uciążliwymi pracami wyburzeniowymi, gdyż skrzydła takich drzwi umieszczane są pomiędzy ściankami gipsowo kartonowymi. Skrzydła drzwi tego rodzaju można również umieszczać w specjalnych kasetkach.

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne naścienne

Podwójne drzwi przesuwne naścienne, w przeciwieństwie do drzwi chowanych w ścianie, przez cały czas, nie zależnie od tego, czy są otwarte, czy zamknięte, znajdują się na zewnątrz ścian. Skrzydła tych drzwi poruszają się wzdłuż ścian i są przez cały czas widoczne z jednego z pomieszczeń. Montaż tych drzwi nie wymaga burzenia ścian, jest bardzo prosty i można go bez problemu przeprowadzić nawet w już wyremontowanych pomieszczeniach. Do kluczowych elementów tych drzwi należą naścienne mechanizmy przesuwne.

Podwójne drzwi przesuwne naścienne można wykorzystać między innymi jako drzwi do salonu, do pokoju dziecięcego, do kuchni, czy do łazienki. Można je nabyć w wielu różnych wersjach kolorystycznych, mogą być wykonane z różnych materiałów. To także tańsza opcja niż podwójne drzwi chowane w ścianie.

Materiały na dwuskrzydłowe drzwi przesuwne

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne wykonane są najczęściej z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Podwójne drzwi drewniane są droższe od tych, które wytwarzane są z materiałów drewnopochodnych. Te drugie najczęściej produkowane są z płyty pilśniowej. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, a podwójne drzwi przesuwne z drewna mogą być znakomitą dekoracją salonu w stylu tradycyjnym.

Podwójne drzwi przesuwne możemy także zakupić wykonane ze szkła. Spotkamy się ze szkłem przezroczystym, szkłem barwionym oraz matowym. Takie drzwi sprawdzą się w nowoczesnych salonach, jako drzwi do kuchni, czy też jako drzwi do kabiny prysznicowej. W przypadku salonów mogą znakomicie korespondować z przesuwnymi drzwiami balkonowymi i tarasowymi.

Drzwi przesuwne dwuskrzydłowe mogą być także wykonane z tworzyw sztucznych. Są one lekkie, ale jednocześnie mało odporne na uszkodzenia mechaniczne i mają niską izolacyjność akustyczną i termiczną. Mogą być wykończone na różne ciekawe sposoby, mieć ciekawą kolorystykę. Takie drzwi sprawdzą się na przykład jako drzwi do łazienki, sypialni lub pokoju dziecięcego.

Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne – najlepsi producenci

Wśród producentów drzwi przesuwnych dwuskrzydłowych warto zwrócić uwagę na takie firmy jak Porta oraz DRE. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne to rozwiązanie, które sprawdzi się w tradycyjnej oraz nowoczesnej aranżacji wnętrz. Możemy się spotkać z podwójnymi drzwiami przesuwnymi naściennymi i chowanymi w ścianie. Wykonane mogą być one z drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych lub szkła.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
32 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.