fbpx
Aranżacja wnętrz

Co musisz wiedzieć wybierając brodzik do prysznica?

• Zakładki: 13


Choć moda na kabiny prysznicowe bez brodzika z odpływem umieszczonym w podłodze lub ścianie trwa w najlepsze, wielu z nas nadal wybiera tradycyjne i dobrze znane kabiny z brodzikiem. Kabina prysznicowa z brodzikiem może mieć wiele zalet. Aby tak było, przy jego wyborze warto pamiętać o kilka zasadach.

Kształt i miejsce

Wystarczy szybki rzut oka na ofertę producentów ceramiki, aby przekonać się, że wybór różnego typu brodzików jest dziś ogromny. Brodziki głębokie i płytkie, półokrągłe i kwadratowe, z siedziskiem lub bez. Nasz wybór powinien zależeć przede wszystkim od kształtu łazienki, ilości wolnego miejsca, lokalizacji brodzika i oczywiście naszych wymagań estetycznych.

Istotne szczegóły

Jeśli brodzik i kabinę prysznicową kupujemy oddzielnie, przy wyborze brodzika należy zwrócić uwagę na jego promień. Choć większość producentów (np. Cersanit) oferuje urządzenia, które łatwo można dopasować do popularnych kabin, na rynku można znaleźć wiele produktów o nietypowych wymiarach. Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę już na etapie planowania łazienki jest głębokość brodzika. Nie da się ukryć, że to właśnie płytkie, niemal zrównane z podłogą wyglądają bardziej estetycznie, a do tego łatwiej jest czyścić. Płaski brodzik w połączeniu z prostymi szklanymi drzwiami kabiny to najlepszy sposób na osiągnięcie nowoczesnego i designerskiego wyglądu łazienki. Z drugiej strony brodzik głęboki może być rozwiązaniem o wiele bardziej komfortowym. Jeśli kabina ma zastąpić wannę, najlepszą opcją będzie wygodny brodzik z siedziskiem. Zarówno niskie, jak i głębokie brodziki mogą być zintegrowane z gotową obudową, ale równie dobrze możemy wybrać własną, najbardziej odpowiednią obudowę. Nie wolno także zapominać o dodatkowych funkcjach brodzika.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *