fbpx
Aranżacja wnętrz

5 powodów, dla których warto wybrać meble drewniane

• Zakładki: 12


Drewno jest materiałem, który od wieków stosuje się do produkcji mebli i urządzania wnętrz. Ten naturalny, wszechstronny i ponadczasowy materiał cały czas się niesłabnącą popularnością we wnętrzach domów i mieszkań. Meble drewniane sprawiają, że w wyposażonych w nie wnętrzach czujemy się dobrze.

Co zatem powoduje, że drewno jest cenionym materiałem do produkcji mebli niezależnie od zmieniającej się mody? Oto 5 powodów, dla których warto wybrać meble drewniane.

1. Meble drewniane są bardzo wytrzymałe

Zaczniemy może od najbardziej prozaicznej, ale i najbardziej istotnej cechy mebli drewnianych – są one najzwyczajniej w świecie bardzo wytrzymałe. Trwałość oraz wytrzymałość drewnianych mebli są ich niewątpliwymi atutami. Dzięki solidnemu wykonaniu z trwałego materiału, meble z drewna w doskonałym stanie służyć będą przez dziesiątki lat. Mało tego, z czasem nabiorą charakteru i będą wyglądać jeszcze lepiej.

2. Meble z drewna mają klasę i niepowtarzalny urok

Drewno jest materiałem, który daje bardzo przyjemne odczucia w dotyku. Nawet kamień nie jest mu w stanie dorównać pod tym względem. Przez nasz dotyk i wzrok drewno postrzegane jest jako „ciepłe”. Meble drewniane mają swoją klasę i nadają wnętrzom przyjazny klimat i niepowtarzalny urok. To wszystko sprawia, że drewno odbieramy jako naturalne, przytulne i kojarzy się ciepłem domowego ogniska.

3. Meble drewniane pasują do każdego stylu aranżacji wnętrz

Drewniane meble to zarówno elementy wyposażenia wnętrz, które produkowane są z myślą o tradycyjnych aranżacjach, jak i tych w stylu nowoczesnym. Meble z drewna sprawdzają się we wnętrzach w stylu rustykalnym – retro, dzięki czemu można poczuć się jak w staropolskim dworku, czy chałupie wiejskiej. Drewno jest też istotnym elementem aranżacji w stylu skandynawskim i prowansalskim. Bardzo komponuje się z metalem, klinkierem, cegłą, co sprawia, że doskonale sprawdza się w industrialnych aranżacjach loftowych. Drewno to też ważny element aranżacji w stylu kolonialnym – od aranżacji orientalnych przez afrykańskie po indiańskie.

4. Drewniane meble mają indywidualny charakter

Każdy mebel wykonany z drewna ma swój indywidualny charakter. Stanowią o tym unikalny układ słojów, a także widoczna na meblu jak na dłoni historia drewna, z którego został on wykonany. To wszystko jest zawsze unikatowe. Poza tym indywidualna dla każdego mebla jest jego barwa. Do tego dochodzi ogromna liczba rodzajów drewna – szlachetnego materiału do produkcji mebli. Drewno daje wiele możliwości kształtowania formy. Najpiękniejsze meble, które mają kunsztowne zdobienie, precyzyjnie wykonane frezy, czy pomysłowe detale, wytwarza się z drewna.

5. Drewno jest zdrowe i ekologiczne

Drewno jest materiałem zdrowym i ekologicznym. Charakteryzuje się zdolnością do regulowania wilgotności powietrza w pomieszczeniach, w których się znajdują. Pochłania nadmiar wilgoci i oddaje, jeśli powietrze jest suche. Ponadto, drewno działa uspokajająco i relaksująco, a w jego otoczeniu lepiej się koncentrujemy. Co istotne, związek pomiędzy drewnem a dobrym samopoczuciem jest potwierdzony naukowo.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *