fbpx
Instalacje elektryczne

Zdalnie otwieranie drzwi – co musisz wiedzieć o tym rozwiązaniu? Odpowiadają specjaliści z firmy BH-WANDEX

• Zakładki: 17


W coraz bardziej zautomatyzowanym świecie zdalne otwieranie drzwi powoli staje się normą. Elektroniczne zamki umożliwiające otwarcie drzwi za pomocą telefonu komórkowego, karty czy też zaprogramowanego odcisku palca najczęściej instaluje się w obiektach noclegowych. Po to rozwiązanie sięgają również właściciele firm, przychodni leczniczych, zarządcy szpitali, a ostatnimi czasy także osoby prywatne, które cenią sobie wygodę wpisaną w nowoczesne zamki z elektrozaczepem. 

Szczególnie branża turystyczna pokochała system automatycznego otwierania drzwi, gdyż zapewnia on gościom pełną niezależność przy wchodzeniu i wychodzeniu z obiektu. Elektroniczne zamki można otwierać na wiele różnych sposobów – kartą, kodem, zdalnie po instalacji bramki Wi-Fi, odciskiem palca lub poprzez Bluetooth. Istnieje również możliwość awaryjnego otwarcia drzwi kluczem. Jest to rodzaj zabezpieczenia na wypadek awarii elektronicznego systemu, zgubienia karty dostępu czy też telefonu. Aplikacja pozwala generować 10-cyfrowe kody otwarcia (stałe lub czasowe) dla osób korzystających z obiektu. Aby aktywować kod, trzeba jedynie wprowadzić do aplikacji numer telefonu gościa, datę i godzinę przyjazdu oraz wyjazdu, a także oznaczenie drzwi, które będą otwierane zdalnie. Dzięki aplikacji właściciel obiektu ma nie tylko pełen wgląd w rejestr zdarzeń oraz możliwość łatwego nadawania i odbierania przyznanych uprawnień, ale i kontrolowania poziomu naładowania baterii, a także – po zamontowaniu bramki Wi-Fi – możliwość wykonywania wszystkich operacji przez Internet. 

Zdalne otwieranie drzwi – typy zamków elektronicznych

Istnieją różne typy zamków zarządzanych zdalnie. Można podzielić je na online i offline. Zamki online są połączone z centralnym systemem i pozwalają na zdalną kontrolę drzwi za pomocą smartfonu lub komputera. Modele offline nie są połączone z żadnym systemem i działają niezależnie, wykorzystując karty zbliżeniowe lub breloki z chipem.  Zamki elektroniczne składają się z części mechanicznej i elektronicznej. Pierwsza zapewnia fizyczne zabezpieczenie drzwi.  Z kolei druga to moduł sterujący, który umożliwia otwarcie drzwi za pomocą różnych metod.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
70 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *