fbpx
Aranżacja wnętrz

Jakie oświetlenie do sypialni? Ciekawe rozwiązania

• Zakładki: 25


Sypialnia to miejsce wyjątkowe – mamy wobec niej szczególne wymagania, ponieważ to tu chcemy odpocząć i zregenerować siły na następny dzień. Nie bez powodów całą swoją energię podczas urządzania sypialni fokusujemy na tym, aby przede wszystkim była przytulna oraz stwarzała warunki do optymalnego relaksu.

Relaksująca barwa

Światło w sypialni powinno być przede wszystkim ciepłe, miękkie i ładnie rozproszone (nie może nas razić). Nasz specjalista, Maksymilian Płusa, wskazuje że najodpowiedniejsza barwa plasuje się pomiędzy 2700 – 3000 K. Jest to żółte, żywe światło. W żadnym wypadku nie powinniśmy stawić na zimną barwę, która męczy oko i pobudza organizm. To co sprawdza się w biurach, niekoniecznie będzie wprawiało nas w odpowiedni nastrój w domowym zaciszu.

Projekt oświetlenia w sypialni na wagę złota

Innym ważnym czynnikiem jest samo rozmieszczenie opraw. Oprócz oświetlenia ogólnego, powinniśmy zadbać o dodatkowe punkty światła. Z takim podejściem możemy mieć pewność, że każda strefa będzie odpowiednio oświetlona, całe wnętrze będzie miało szansę zaprezentować się w pełnej krasie, a my będziemy mogli wpływać na klimat panujący w sypialni.

Światło główne

Jeśli chodzi o oprawę główną, odpowiedzialną za oświetlenie ogólne, warto zwrócić uwagę, aby równomiernie oświetlała całe pomieszczenie. Efekt przyjemnie rozproszonego światła zapewniają lampy o kulistych abażurach wykonanych z lekkiego, subtelnie prześwitującego materiału.

Oświetlenie punktowe

W sytuacji, gdy mamy podwieszany sufit warto zainwestować w oprawy wpuszczane. Najlepsze tego typu oprawy sprawdzą się również w garderobie.

Oprawy przy łóżku

Jeśli chodzi o oświetlenie, to strategicznym miejscem w sypialni, jest przestrzeń przy łóżku. Zadbajmy o to, aby po dwóch jego stronach pojawiły się oprawy, które będą źródłem dodatkowego światła. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem okazują się lampy sufitowe zmontowane po dwóch stronach łóżka. Takie rozwiązanie wygląda ciekawie, designersko i jest bardzo praktyczne. Inną możliwością są kinkiety, readery (lampy przeznaczone do czytania) lampki stołowe, albo podłogowe. Pamiętajmy jedynie o tym, aby znajdywały się w bezpiecznej odległości od łóżka.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *