fbpx
Wnętrza

Jak urządzić nowoczesny salon? Postaw na jasne kolory, minimalizm i designerskie meble!

• Zakładki: 46


Nowoczesny salon jest funkcjonalny, przestronny i jasny. Nic tutaj nie dzieje się przypadkiem. Urządzając salon w stylu nowoczesnym, stawiamy zdecydowanie na jakość, a nie na ilość. Jak urządzić nowoczesny salon, by nie tylko cieszył oko, ale był także wygodny?

Nowoczesne meble – by design nie stał się kiczem

Urządzając nowoczesne wnętrza, chętnie sięgamy po fikuśne, designerskie meble. Nie zawsze jednak umiemy zachować umiar i zamiast modnego wnętrza, otrzymujemy kicz. Jeśli na co dzień śledzisz rynek designerskich mebli, przeglądasz czasopisma z inspiracjami i masz wyczucie smaku, z łatwością dobierzesz takie meble, które idealnie wpiszą się w nowoczesną aranżację.

Najbezpieczniej i z największą korzyścią dla całego projektu będzie umeblować salon prostymi, stylowymi meblami. Skandynawskie meble doskonale wpasują się w nowoczesny wystrój salonu. Meble, jak i pozostałe elementy wyposażenia, wybieraj uważnie – ogranicz się do jak najmniejszej liczby mebli jak najlepszej jakości. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli, które mogą pełnić dwie funkcje – np. rozkładana ława na co dzień może być małym stoliczkiem kawowym, a w razie potrzeby możecie ugościć przy niej gości na obiedzie. Jeśli Wasz salon jest duży, nie rezygnujcie z dużego stołu.

Kolory i dodatki do nowoczesnego salonu

Wspomnieliśmy, że do nowoczesnego salonu śmiało możecie wybrać meble w stylu skandynawskim. Oba style otaczają się bowiem podobnymi kolorami – bielą, beżami, jasnymi brązami. Jednak w nowoczesnym salonie jasne barwy możesz przełamać jednym ciemnym: czernią, butelkową zielenią, dystyngowaną purpurą, wyrazistą fuksją czy paryskim niebieskim.

Wybierz jeden wyrazisty kolor i dodaj go w postaci kolorowych dodatków – wazonów, ramek na zdjęcia, poduszek lub pozostań przy klasycznych jasnych odcieniach. Możesz także pokusić się o pomalowanie jednej ściany w wybranym kolorze.

Dodatki w nowoczesnym salonie są bardzo ważne. Bez nich wnętrze sprawiałoby wrażenie niewykończonego, jednak pamiętaj, by nie przesadzać – minimalizm obowiązuje zarówno przy ustawianiu mebli, jak i dekorowaniu salonu dodatkami.

Oświetlenie w nowoczesnym salonie – duże okna i designerskie lampy

Duże okna, jasna, otwarta przestrzeń – tak właśnie powinien wyglądać nowoczesny salon. Nie zawsze jednak dysponujemy dużymi oknami, dlatego powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie pokoju dziennego. Niezbędne będą dwa źródła światła, jedno główne pod sufitem oraz drugie w postaci lampy, którą można przestawiać.

Nowoczesne lampy wykonane są ze szkła, z metalu lub z papieru, rzadziej z drewna. Geometryczne kształty i proste, ale bardzo pomysłowe konstrukcje są zdecydowanie jednym z najciekawszych dodatków do nowoczesnego salonu.

Starannie wybieraj nie tylko samą lampę, ale i same żarówki. Światło nie może być za ciepłe (bo wtedy nie będzie nowocześnie) i nie zimne (bo wtedy będziesz czuł się jak w biurze, a nie jak w domu).

Warto poświecić więcej czasu, by dobrać idealne meble i dodatki do nowoczesnego salonu. Czasami warto także przeprowadzić większą rewolucję, jak wyburzenie ścianki między kuchnią a salonem. Przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym jest nie tylko modny, ale i niezwykle funkcjonalny.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
84 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *