fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy sypialnię w ciemnych kolorach

• Zakładki: 6


Zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię? Spróbuj postawić na ciemne kolory! Warto jednak wiedzieć, jak umiejętnie nimi operować. Ciemne ściany w sypialni, a może tylko dodatki? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku.

Ciemne kolory a wielkość sypialni

Ciemniejsze barwy mają to do siebie, że optycznie zmniejszają pomieszczenie. Dlatego jeśli jesteś posiadaczem małej sypialni, stosuj je z umiarem. Możesz np. pomalować na ciemny kolor tylko jedną ścianę – najlepiej za łóżkiem. Jeśli masz wąską sypialnię, poprawisz dzięki temu proporcje pomieszczenia. Krótsza ściana w ciemnym kolorze wyda się bowiem bliższa niż pozostałe w jaśniejszych barwach.

W dużej sypialni warto bardziej eksponować ciemne kolory. Pamiętaj tylko, że w tym pokoju chodzi o wyciszenie i relaks. Unikaj więc mocnych kontrastów jasnych oraz ciemnych kolorów.

Najciekawsze ciemne kolory do sypialni

W tym roku ciemne barwy przebojem wkroczyły do wnętrz. A oto, jakimi kolorami sypialni warto się zainspirować:

Antracyt – najciemniejszy odcień szarości. Doskonały wybór do wyeksponowania jednej ściany w sypialni. Na takim tle wspaniale prezentuje się biel. Ponieważ ściany za łóżkiem nie widać podczas snu, możesz spokojnie postawić na kontrast bieli oraz ciemnej szarości.

Granat – barwa głęboka i chłodna, sprzyja wyciszeniu oraz relaksowi. Podobnie jak antracyt lubi towarzystwo bieli. Z granatem świetnie skomponują się też kolory drewna, pastelowe szarości, róż, bordo oraz złoto.

Fiolet – rześka barwa z kroplą błękitu pozwala się skoncentrować, wyciszyć i zrelaksować. W tym sezonie jednak większą popularnością cieszy się śliwkowy fiolet. Warto w tym kolorze pomalować ścianę albo wybrać dodatki: poszewki, narzutę, zasłony. Ze śliwkowym fioletem dobrze jest zestawiać róż w wielu odcieniach, beż, a także mocniejszy kolor bordowy.

Brąz – czyli barwa lubiana przez Polaków i chętnie wybierana do wnętrz w różnych odcieniach. Kolor wenge nieco się opatrzył, tak więc królują barwy innych gatunków drewna egzotycznego. Warto pamiętać, że kolor brązowy ociepla wnętrze, wprowadzając miły, kojący nastrój. Polecamy zestawiać go z łagodnymi barwami ziemi.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *