fbpx
Aranżacja wnętrz

Urządzamy mieszkanie z aneksem kuchennym

• Zakładki: 9


Planując aranżację nowego mieszkania w Łodzi, warto pamiętać o zachowaniu spójności. Kolorystyka aneksu kuchennego oraz styl umieszczonych w nim mebli, powinny nawiązywać do charakteru salonu.

W niewielkich wnętrzach można postawić na jasne kolory oraz błyszczące powierzchnie. Dobry pomysł to choćby zastosowanie białego szkła, zamiast kafelków na ścianie. Taki zabieg dodatkowo powiększy optycznie niezbyt dużą przestrzeń. Jeśli w salonie dominują lekkie meble, taka sama zabudowa powinna znaleźć się w kuchni.

Oddzielenie przestrzeni

Jeśli przestrzeń do zagospodarowania jest odpowiednio duża, można w przejściu między tymi dwoma pomieszczeniami zorganizować jadalnię, która nie tylko będzie komfortowym miejscem do spożywania posiłków, ale też, w naturalny sposób wydzieli pomieszczenia. W przypadku dysponowania mniejszą ilością miejsca, można pomyśleć o wyspie kuchennej, która będzie stanowiła umowną granicę między aneksem, a salonem i stworzy dodatkowe miejsca do przechowywania.

Podział na strefy

Żeby aranżacja salonu z aneksem kuchennym była funkcjonalna, a przy tym estetycznie się prezentowała, dobrze jest podzielić pomieszczenie na strefy: wypoczynku, gotowania i jedzenia. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Salon może zostać oddzielony od aneksu kuchennego np. poprzez umieszczenie na granicy pomieszczeń wyspy, ścianki działowej, stołu lub barku.

Aranżacja na całej wysokości

Należy przy tym pamiętać, że aranżując salon z aneksem kuchennym, do rozdysponowania jest nie tylko powierzchnia, która wynika z metrażu, ale też obszar położony ponad wysokością głowy. To idealne miejsce na różnego rodzaju schowki, regały oraz półki, które pozwolą zyskać dodatkową przestrzeń. Wysokie meble oraz pionowe elementy zabudowy to jeszcze inny, sprytny pomysł na optymalizację przestrzeni, a dodatkowo, ten zabieg optycznie powiększy pomieszczenie.

Jasne kolory

Najlepiej postawić na jasne kolory ścian, które sprawią, że nawet mieszkania o niewielkiej powierzchni zyskają na przestrzenności, a wnętrze będzie optycznie powiększone. Ciekawym zabiegiem jest również pomalowanie jednej ściany intensywnym kolorem. Kiedy pozostałe ściany będą w jednolitym, jasnym odcieniu, pomieszczenie wyda się większe.

Salon z aneksem kuchennym to dobre rozwiązanie do mieszkań o niewielkim metrażu. Zastosowanie się do powyższych wskazówek przy aranżacji pomieszczenia sprawi, że przestrzeń będzie jednocześnie funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *