fbpx
Ciekawe rozwiązania

Sufit napinany czy z sufit podwieszany?

• Zakładki: 38


Wybór sposobu wykończenia sufitu może być pewnym problemem dla osób, które przeprowadzają remont mieszkania. Istnieje wiele rozwiązań na rynku. Jeszcze kilka lat temu bardzo popularnym rozwiązaniem były kasetony wykonane ze styropianu lub z tworzywa sztucznego. Podobnym rozwiązaniem było pokrywanie sufitu panelami. Niestety pod powierzchnią paneli lub kasetonów często zbierała się wilgoć, a sama trwałość takich sufitów też pozostawia wiele do życzenia. Po czasach świetności nastąpiła moda na sufity podwieszane, wykonane z płyty kartonowo-gipsowej. Przez lata tego typu sufity królowały na polskich salonach. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się nowa propozycja: sufit napinany. – To idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do przestrzeni biurowej. Jest bardzo eleganckie i jednocześnie trwałe — mówi specjalista z firmy Efekt, zajmującej się montażem sufitów napinanych. Które rozwiązanie jest lepsze? 

Zalety i wady sufitu podwieszanego

Jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanym w domach jest sufit podwieszany. Wykonuje się go przy pomocy płyty kartonowo-gipsowej i odpowiedniego stelaża. Bardzo często konstrukcję sufitu podwieszanego uzupełnia się taśmami LED. To pozwala uzyskać ciekawe efekty wizualne i urozmaicić oświetlenie we wnętrzu. Sufit podwieszany zwiększa szczelność akustyczną wnętrza, a także termiczną, co pozwala zmniejszyć wysokość kosztów ogrzewania. Decydując się na sufit podwieszany należy dobrać odpowiedni rodzaj płyty, w przeciwnym razie, może on ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Z doświadczenia wiemy też, że nieodpowiednio wykonane sufity podwieszane mogą pękać i wybrzuszać się. 

Nowoczesny sufit napinany do domu

Następcą sufitu podwieszanego jest sufit napinany. Podobnie jak wcześniej omawiany sufit bazuje on na specjalnym stelażu przymocowanym do ścian pomieszczenia. Powierzchnię sufitu napinanego tworzy specjalny materiał PCV. W momencie montażu jest on podgrzany do odpowiedniej temperatury i napinany na stelaż. Dzięki tej metodzie można uzyskać trwały i idealnie gładki sufit. Co ważne, konstrukcja sufitu napinanego nie obciąża mocno stropu, można więc to rozwiązanie zastosować w każdym wnętrzu. Sufit napinany można wykonać z materiału o błyszczącym lub satynowo-matowym wykończeniu. Dla osób szukających oryginalnych rozwiązań atrakcyjną propozycją będzie sufit napinany z dowolnym nadrukiem. 

Co warto jeszcze wiedzieć o suficie napinanym? Jest on odporny na wilgoć, łatwo utrzymasz go w czystości, a co najważniejsze, zachowa on perfekcyjny wygląd przez wiele lat!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
259 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *