fbpx
Wnętrza

Sposoby na oryginalne dekoracje ścienne

• Zakładki: 48 • Komentarz: 3


Jeśli szukamy nowych ozdób do wystroju ścian w naszym domu, nie wahajmy się myśleć wbrew schematom.

Przykładowo bałagan w pokoju dziecięcym łatwo można ujarzmić, zawieszając siatkowe tkaniny na ścianach. Prawie wszystko staje się interesujące, kiedy wisi w takiej ozdobnej strukturze. Zapewnia to zarówno porządek w zabawkach i przyborach do rysowania, jak i świetną prezencję wizualną, bez ponoszenia przez nas praktycznie żadnych kosztów. Hobby naszego dziecka, na przykład tenis, czy piłka nożna, może inspirować wybór koloru siatki. Możemy też zawiesić worek z piłkami tenisowymi czy koszulkę ulubionego piłkarza z autografem w formie dekoracji ściennej o osobistym znaczeniu.

To nie jedyna rzecz, którą można ozdobić ściany. Nawet małe pomieszczenie zyska więcej przestrzeni, gdy dodamy do niego duże lustro. Działa jak okno, nie liczy się bowiem odbijany widok, ale dostrzegany przez nas ruch. Nie trzeba też dodawać, że zwierciadło o sporych gabarytach jest bardzo użyteczne, gdyż mamy kontrolę nad całą naszą sylwetką przed wyjściem z domu. Dookoła lustra lub dużego obrazu warto też zawiesić sporo małych obrazków w różnokolorowych ramkach. Nada to wnętrzu wesołego i przytulnego charakteru.

Jeśli jednak nie lubimy przesady, postawmy na minimalistyczne grafiki w stonowanym stylu w jednolitych ramach. Jeżeli nasze dzieci często coś rysują, warto kupić tablicę korkową i przypinać do niej nowe dzieła. W ten sposób zachęcimy nasze pociechy do kreatywności. Jak widać, jest wiele sposobów na dodanie naszym ścianom atrakcyjności bez wydawania wielkich pieniędzy.

comments icon3 komentarze
3 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Sposoby na oryginalne dekoracje ścienne

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane