fbpx
Aranżacja wnętrz

Sposób na wykończenie ścian – boazeria

• Zakładki: 7


Boazeria typowa dla lat 80. ubiegłego stulecia jest prawdopodobnie pierwszym skojarzeniem, kiedy słyszymy o ścianach wykończonych drewnem. Współczesne sposoby wykorzystania tego materiału w aranżacji wnętrz pozwalają na osiągnięcie pięknych kompozycji na bardzo wiele sposobów.

Ściany wykończone drewnem – możliwości aranżacyjne

Drewno jest o tyle wdzięcznym tworzywem, że bez trudu można łączyć go z pozostałymi materiałami, takimi jak kamień, metal, szkło. Bardzo często drewnianymi elementami podkreśla się nieregularne fragmenty ścian np. wnęki i filary. Dla uzyskania klasycznego, tzw. angielskiego stylu, drewno układa się na ścianach tylko do wysokości parapetu.

W pomieszczeniach o niskiej wilgotności, zarówno na ścianach jak i suficie, sprawdzi się każdy gatunek drewna, w różnej odsłonie – jedną ze ścian możemy wyłożyć zwykłymi surowymi deskami, lub drewnianymi płytami. Te ostatnie są dostępne w wielu wzorach, od imitujących zwykłe deski, po finezyjnie ułożone słoje.

Jeśli marzy nam się łazienka wykończona drewnianymi elementami musimy pamiętać aby wybrać odpowiednio zaimpregnowany materiał, w przeciwnym razie bardzo szybko przyjdzie nam się zmierzyć z remontem. Duża wilgotność pomieszczenia wymaga odpowiedniego gatunku materiału, stąd najlepszym w tym celu będzie dąb lub modrzew.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *