fbpx
Aranżacja wnętrz

Rolety czy żaluzje do okien – jaką aranżację okien wybrać?

• Zakładki: 44


Aranżacja okna stanowi jeden z istotniejszych elementów wystrojów wnętrz. Okna umożliwiają nam spojrzenie na otaczający nas świat i jednocześnie stanowią swojego rodzaju ramy, dla widocznego krajobrazu. Oczywiście zdarzają się takie momenty, gdy pragniemy osłonić się przed słońcem lub przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów i sąsiadów. Wówczas przyda się coś, co skutecznie oddzieli nas od świata zewnętrznego.

Na rynku mamy dostępnych wiele wariantów: tradycyjne zasłony, rolety, żaluzje i różne ich odmiany. Co zatem wybrać, co lepiej się prezentuje – rolety czy może żaluzje? Dziś opowiemy o zaletach zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania.

Eleganckie rolety rzymskie czy dzień-noc?

Rolety okienne dostępne są w kilku wariantach. Najprostszy i najpopularniejszy model rolety wykonany jest z pasa materiału (zazwyczaj poliester), który nawijany jest na specjalny mechanizm. Użytkownik może dowolnie regulować wysokość rolety. Jeżeli oczekujecie od rolet maksymalnego zaciemnienia i osłony przed słońcem, koniecznie wybierzcie rolety termoizolacyjne.

Jedna strona materiału pokryta jest specjalną folią, która odbija promienie słoneczne i zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Jeżeli chcecie, by rolety zastąpiły firanki i zasłony, świetnym wyborem będą rolety dzień noc. Tego typu rolety są najczęściej wykonane z tkaniny, naprzemiennie zszywane są pasy grubszego i cieńszego materiału. Odpowiednio regulując układ pasów, można uzyskać różny stopień zaciemnienia. Zaletą rolet jest ich łatwe czyszczenie, często wystarczy odpiąć materiał od stelaża i wyprać w pralce.

Funkcjonalne żaluzje drewniane lub aluminiowe

Jeżeli lubicie minimalistyczne wnętrza, to doskonałym wyborem będą żaluzje. Dostępne są żaluzje wykonane z drewna, bambusa lub z aluminium. Te ostatnie świetnie podkreślają nowoczesny charakter wnętrza. Z łatwością można oczyścić je z kurzu przy pomocy wilgotnej ściereczki. We wnętrzach utrzymanych w naturalnym stylu eko doskonale sprawdzą się żaluzje drewniane. Dodadzą ciepła wnętrzu, ale także zapewnią idealną ochronę przed słońcem. W zależności od ustawienia listewek żaluzji możemy uzyskać odpowiedni stopień zaciemnienia.

Artykuł powstał przy współpracy z Sun Protection System.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
174 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *