fbpx
Aranżacja wnętrz

Rolety bezinwazyjne – sposoby montażu, opis, rodzaje

• Zakładki: 13


Rolety bezinwazyjne są coraz częściej wybierane na okna do domów, mieszkań, sklepów, czy biur. Montaż rolety bezinwazyjnej bardzo prosty, szybki i może go przeprowadzić właściwie każdy. Rolety mocowane bezinwazyjne dostępne są w różnych rodzajach, od rolet pilsowanych, przez rolety rzymskie po tradycyjne rolety materiałowe.

Wyjaśniamy, czym są rolety bezinwazyjne, jakie są ich rodzaje i sposoby montażu. Przedstawiamy także opinie na ich temat, ich zastosowanie oraz gdzie można kupić rolety bezinwazyjne.

Rolety bezinwazyjne – najważniejsze informacje

Montaż rolety bezinwazyjnej jest szybki, łatwy i bezproblemowy. Nie potrzeba do tego celu korzystać z wiertarki. Ponadto taki sposób montażu sprawia, że rolety, czy żaluzje bezinwazyjne łatwo zdemontować, jeżeli decydujemy się na ich wymianę. Dzięki temu rolety bezinwazyjne zyskują wielu miłośników i mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Rolety bezinwazyjne dostępne są w różnych rodzajach. Można zakupić bezinwazyjne rolety materiałowe, plisowane lub rzymskie. Sprawia to, że żaluzje i rolety bezinwazyjne można zamontować w każdym budynku i każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Rolety bezinwazyjne pozwalają nie tylko na bezinwazyjne montowanie, nie uszkadzając ściany, czy ramy okiennej. To także rozwiązanie, które umożliwi szybki demontaż rolet w celu wyczyszczenia ich lub okna. Dzięki takiemu montażowi można również szybko zdjąć rolety w czasie remontu domu, czy jeżeli wcześniejsze rolety nam się znudziły i chcemy je wymienić na inne.

Rolety bezinwazyjne – rodzaje, mocowanie rolet okiennych

Rolety bezinwazyjne na uchwytach plastikowych

Jednym ze sposobów montażu rolet bezinwazyjnych są uchwyty plastikowe. Montaż rolety bezinwazyjnej na uchwytach z plastiku jest bardzo łatwy i każdy może go przeprowadzić samodzielnie. Zwykle taki zestaw do montażu rolet posiada uchwyty w kształcie haczyków. Łączy się nimi skrzydło okienne z listwą, która połączona jest już z wałkiem służącym do zwijania rolety. Jako, że czasami w górnej części okien znajdują się wywietrzniki, część z uchwytów do mocowania rolet wyposażona jest w nieco zmodyfikowane rozwiązanie. Nazywa się je roletami z przedłużonymi uchwytami bezinwazyjnymi. Pozwala to na mocowanie rolet okiennych nieco niżej, nie zasłaniając wywietrzników.

Warto także wspomnieć o tym, że uchwyty te zwykle mają regulowaną szerokość i grubość. Dzięki temu mamy możliwość zamocowania rolet do skrzydła okiennego dowolnych rozmiarów. Mocowanie rolet okiennychuchwytami bezinwazyjnymi o regulowanej grubości nie niszczy okna. Montaż rolek uchwytami bezinwazyjnymi nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych śrubek, czy wkrętów. Dzięki temu nie jest konieczne wiercenie dodatkowych otworów w oknach. Dodatkowym zabezpieczeniem, które trzyma taką roletę na ramie okna są dołączane do zestawów klejące taśmy dwustronne. Taki rodzaj montażu rolet okiennych umożliwia regulację zarówno uchwytów do rolety, jak i od prowadzenia bocznego. Ten sposób montażu dedykowany jest roletom rzymskim. To także idealny sposób na zamontowanie na oknie rolet pilsowanych, czy tradycyjnych rolet materiałowych.

Montaż rolety bezinwacyjnej taśmą dwustronną

Montaż rolety bezinwazyjnej może się także odbywać przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Ma zastosowanie zarówno w roletach okiennych zwijanych na listwę, jak i tych chowanych w kasecie. Przykleja się ją z tyłu listy lub kasety. Taśma dwustronna stanowi stabilne i silne oparcie dla rolety. Szerokość taśmy jest zawsze równa szerokości rolety. Rolety żaluzje bezinwazyjne na taśmę przymocowywane są do skrzydła okiennego. Przy montażu rolet metodą na taśmę powinniśmy pamiętać o tym, aby przed klejeniem kasety lub listwy starannie oczyścić powierzchnię ramy okiennej. W zestawach montażowych zwykle dostępna jest ściereczka, która usunie zabrudzenia i zatłuszczenia.

Żaluzje bezinwazyjne na taśmę dwustronną montuje się także bez użycia narzędzi. Nie będzie więc konieczne wiercenie jakichkolwiek otworów. To bardzo prosty sposób montażu, który nie uszkodzi w żaden sposób okna. Montując roletę przy użyciu taśmy dwustronnej nie jesteśmy ograniczeni co do miejsca mocowania. Można taką roletę przymocować na dowolnej wysokości, nie zasłaniając wywietrznika, jeżeli taki jest w ramie okna. Montaż tą metodą pozwala także na to, aby nie martwić się o to, czy nasze skrzydło okienne jest dostatecznie wąskie lub grube. Montaż tą metodą sprawdza się w przypadku rolet chowanych w kasecie, okien dzielonych poziomo, jeżeli chcemy mieć oddzielną roletę na każdym z tych okien. Rolety bezinwazyjne mocowane dwustronną taśmą można również z powodzeniem zastosować na okna nieotwieralne. Roleta bezinwazyjna zamocowana klejącą taśmą dwustronną jest łatwa w demontażu. Roletę można ściągnąć bez problemu, a resztki kleju i taśmy usunąć przy użyciu delikatnego środka czystości. To rozwiązanie dedykowane roletom rzymskim, plisowanym i tradycyjnym roletom materiałowym.

Gdzie kupić rolety bezinwazyjne?

Rolety montowane bezinwazyjnie mają bardzo dobre opinie wśród ekspertów oraz użytkowników. Są one dostępne w sklepach specjalistycznych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Można je również nabyć w marketach budowlanych, jak np. Ikea, Obi, czy Castorama. Swoją popularność zawdzięczają temu, że są bardzo łatwe w zamocowaniu i niemal każdy może to zrobić własnoręcznie. Poza tym taki sposób montażu nie uszkadza ramy okiennej, ani ściany. Dużą zaletą rolet bezinwazyjnych jest także łatwość w demontażu, gdy chcemy umyć okna, wymienić rolety lub przeprowadzamy remont. Dostępne są dwa rodzaje montażu bezinwazyjnego: przy pomocy specjalnych uchwytów oraz przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej. Bezinwazyjnie można mocować rolety materiałowe, pilsowane, rzymskie, na listwie, czy chowane w kasecie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *