fbpx
Ciekawe rozwiązania

Rekuperacja w domu inteligentnym – co warto wiedzieć?

• Zakładki: 51 • Komentarz: 1


Nowoczesny dom wart jest nowoczesnych rozwiązań. Dlatego wybierając rodzaj wentylacji warto zamienić klasyczną wentylację grawitacyjną na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Rekuperacja jest znacznie bardziej smart rozwiązaniem w porównaniu do popularnej kiedyś wentylacji grawitacyjnej. Żeby wymienić powietrze na świeże w budynku nie musimy otwierać okien, ani tracić ciepła stosując szczeliny i kominy wentylacyjne. Rekuperacja nie dość, że dostarcza nam 24h/dobę świeżego powietrza, to jeszcze sprawia, że ciepło z pomieszczeń nie jest utracone w momencie wymiany powietrza. Brzmi doskonale, prawda? A gdy jeszcze do tego dodamy odpowiednie rozwiązania z zakresu automatyki, to propozycja staje się niezwykle atrakcyjna!

Zalety rekuperacji w domu inteligentnym 

Budując i urządzając dom inteligentny z zasady powinien być on wyposażony w rozwiązania, które ułatwią nam codzienność. Zadaniem tych rozwiązań technologicznych jest też bardziej oszczędne i racjonalne zużycie energii elektrycznej, cieplnej, wody itd. Rekuperacja doskonale wpisuje się w ten trend. Dzięki wymiennikowi ciepła możliwa jest ciągła wymiana powietrza, a jednocześnie nie tracimy cennego ciepła z wnętrza domu –  to niezwykle ważne, szczególnie w sezonie zimowym. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć koszty ogrzewania domu w sezonie grzewczym. Rekuperacja filtruje pobierane z zewnątrz powietrze, oczyszczając je z pyłków, a także pyłów zawieszonych i innych szkodliwych substancji. 

inteligentny, dom, dom technologia, multimedia

Sterowanie rekuperacją w domu inteligentnym

Żeby można było zarządzać w odpowiedni sposób rekuperacją, konieczne jest umieszczenie w domu czujników temperatury, wilgotności i CO2. Dzięki danym z tych czujników rekuperator dostosowuje tryb pracy, tak by działał optymalnie. Jeżeli jednak chcemy w pełni skorzystać z możliwości rekuperacji, warto skorzystać z zaawansowanego panelu sterującego. Przy jego użyciu możemy zaplanować np. tygodniowy grafik działania rekuperacji w domu inteligentnym. Najbardziej zaawansowaną opcją sterowania funkcjami rekuperacji jest zespolenie go z systemem zarządzania domem inteligentnym. Rozwiązania typu Smart Home umożliwiają sterowanie rekuperacją także poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych – wówczas w jednym miejscu mamy dostęp do funkcji wszystkich inteligentnych systemu w domu. 

Masz pytania dotyczące działania rekuperacji w domu inteligentnym? Zapraszamy do kontaktu ze specjalistą z Centrum Rekuperacji!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Rekuperacja w domu inteligentnym – co warto wiedzieć?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *