fbpx
Aranżacja wnętrz

Podłoga korkowa w pokoju dziecka

• Zakładki: 12


Chociaż korek kojarzy się z tablicami do przypinania karteczek, lotką do badmintona i butelkami wina, nie będąc pierwszym wyborem, jeśli chodzi o podłogę do pokoju dziecka, mamy do czynienia z cichym (dosłownie i w przenośni) bohaterem dziecięcej strefy zabaw i nauki. Jest zarówno odpowiednio sprężysty, aby pochłaniać dźwięk, jak i wystarczająco twardy, aby być odpornym na zarysowania. Podłoga korkowa poradzi sobie z każdym lub niemal każdym pomysłem twojego dziecka, wychodząc z tego starcia zwycięsko lub w najgorszym razie z diagnozą „pacjent będzie żył”. Co jeszcze sprawia, że podłoga korkowa jest dobrym wyborem do pokoju dziecka? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Przyjazna dla środowiska i zdrowia

Być może przekona cię ten argument. W porównaniu do sposobu pozyskiwania drewna możemy tutaj mówić o dość zrównoważonym procesie. Korek to po prostu sprasowana kora dębu korkowego. Usunięcie kory nie powoduje uszkodzenia drzewa. Korek jest wolny od szkodliwych substancji. Nie powoduje alergii, bo nie ma w nim niczego, co mogłoby tę alergię wywołać.  Podłoga korkowa jest produktem naturalnym. Tylko korek i żywice wydzielane przez drzewo w momencie usuwania kory. Scalają one komórki w jedną całość. Innymi słowy, 100% korka w korku. Podłoga korkowa jest odporna na rozwój bakterii i pleśni, a potraktowana środkiem do uszczelniania powierzchni radzi sobie z wilgocią i plamami. Na dodatek gęstość sprasowanego korka (ok. 700 kg/m³) sprawia, że mamy do czynienia z solidnym materiałem. Warto również wspomnieć o szerokiej gamie kolorystycznej korka. Możesz dopasować korkową podłogę do każdej aranżacji wnętrza.

Podłoga korkowa jest dobrym amortyzatorem

Chociaż podłoga korkowa jest bardzo trwała, nadal może poszczycić się większą elastycznością niż podłoga drewniana. Jej amortyzująca powierzchnia zmniejsza nacisk na stawy i kręgosłup podczas chodzenia. Ewentualne upadki, o które w przypadku dzieci bardzo łatwo, będą mniej bolesne i jest szansa, że nie skończą się płaczem.

Podłoga korkowa odbija ciepło

Mimo że podłoga korkowa nie jest tak puszysta, jak dywan, zapewnia przyjemne uczucie ciepła. Wszystko dlatego, że ma zdolność odbijania go, chociażby od dziecięcych stóp i dłoni. Po kontakcie z korkową powierzchnią ciepło wraca do właściciela, a rodzice mogą odetchnąć z ulgą, nie bojąc się, że dziecko zaziębi pęcherz, siedząc na zimnej podłodze.

Wysoka zdolność pochłaniania dźwięków

Skoro podłogi korkowe często używane są w studiach nagraniowych, poradzą sobie również z wysokim c twojego dziecka. Sąsiedzi nie przyjdą ze skargą. Tobie uda się poczytać książkę lub obejrzeć film.  Czego chcieć więcej?!

Podłoga korkowa jest łatwa w pielęgnacji

Potrzebujesz wody, mopa i środka myjącego, by doprowadzić podłogę do stanu sprzed katastrofy wywołanej przez twoje dziecko.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *