fbpx
Wokół domu

Napęd do bramy przemysłowej – jak wybrać?

• Zakładki: 63


Sprawny wjazd i wyjazd z terenu firmy bezpośrednio przekłada się na wydajność procesów produkcyjnych i transportowych. Brama przemysłowa musi być więc solidna i napędzana prawidłowo dobranym napędem. Jak wybrać napęd do bramy przemysłowej? Napęd przemysłowy to rodzaj napędu, który musi być przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach. Jakie parametry musi spełnić? Jakie elementy będą niezbędne w tego rodzaju automatyce do bram przemysłowych?

Bramy przemysłowe wymagają specjalnego napędu, który zapewni Ci bezawaryjną pracę przy intensywnym użytkowaniu w zakładzie przemysłowym lub rzemieślniczym, magazynie, warsztacie, hali, centrum dystrybucyjnym czy w fabryce. Dlatego tak popularne stało się zastosowanie automatyki do bram w przemyśle, która pozwala na sprawne i wygodne sterowanie bramą za pomocą pilota. Co jest najważniejsze przy wyborze napędu do bramy przemysłowej

Bramy przemysłowe – napęd do intensywnej pracy

Bez względu na to, czy mowa o bramie do niewielkiego zakładu czy do wielkopowierzchniowych magazynów, zawsze ważne jest, aby brama była wydajna, solidna i bezpieczna. Jak wybrać napęd do bramy przemysłowej? Pod uwagę musisz wziąć kilka podstawowych parametrów, takich jak wysoka intensywność pracy.

Bramy na prywatnych posesjach nigdy nie pracują tak intensywnie jak bramy przemysłowe. Brama przemysłowa musi być zasilana mocniejszymi napędami ze zdecydowanie większą siłą silników niż w przypadku bramy przydomowej, rezydencyjnej. Napędy do bram przemysłowych są dostosowane nawet do bardzo intensywnej pracy oraz do różnych nawet bardzo nietypowych warunków, jakie panują na przykład w mroźniach, proszkowniach czy na myjniach. Przydatna będzie więc wyższa moc napędu do bramy przemysłowej.

Napędy do bram przemysłowych – większy ciężar i długość skrzydła bramy

Bramy przemysłowe to zwykle duże, szerokie i ciężkie bramy. Przed wyborem napędu do bramy skrzydłowej należy dokładnie zmierzyć długość skrzydła bramy, wysokość bramy i wysokość i głębokość osadzenia. Każdy siłownik, do bramy przemysłowej czy standardowej, jest w stanie obsłużyć konkretną długość maksymalną i ciężar skrzydła. Jeżeli błędnie dobierzesz te parametry do parametrów bramy, brama nie będzie pracowała stabilnie, co może stanowić ogromne utrudnienie w pracy zakładu czy hali produkcyjnej. Ważne też, żeby brama otwierała się wystarczająco szybko.
Szukasz najlepszych napędów do bram przemysłowych? Sprawdź ofertę producenta automatyki do bram przemysłowych Beninca!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *