fbpx
Aranżacja wnętrz

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej? Porady

• Zakładki: 10


Kabina prysznicowa musi pasować zarówno do wymagań, jakie stawia przed nami wnętrze, jak również naszych osobistych preferencji. Często pogodzenie obu tych aspektów jest największą trudnością. Warto jednak dążyć do rozwiązań zapewniających jak najwyższy standard. Idealna kabina musi zapewniać bezproblemowe użytkowanie, może też byś sposobem na relaks, gdy zdecydujemy się na kabinę prysznicową z hydromasażem. Sprawdź, jaką kabinę prysznicową kupić, które rozmiary są najbardziej popularne oraz czy na topie są modele walk-in, czy może brodziki wracają do łask.

Kabina prysznicowa do dużej i małej łazienki

W mniejszych wnętrzach najlepiej sprawdzą się kabiny narożne półokrągłe (z drzwiami skrzydłowymi lub rozsuwanymi), które zajmują niewiele miejsca zachowując przestronność i dając możliwość ciekawej aranżacji. W bardziej przestronnych łazienkach można zdecydować się na instalację kabiny kwadratowej, prostokątnej lub wykonanej na indywidualne zamówienie. W ofercie producentów znajdziemy również możliwość zamówienia kabiny dopasowanej do skosów, wnęk itp. Jeszcze więcej możliwości dają nam drzwi i ściany prysznicowe, które pozwalają dowolnie zaaranżować przestrzeń kąpielową.

Jak kupić idealną kabinę prysznicową – rady

  • Swoboda ruchu – wynika z rozmiaru samej kabiny, jak również szerokości wejścia do niej. To bardzo ważna cecha, którą powinniśmy dopasować do wszystkich osób korzystających z łazienki. Warto przy tym pamiętać, że na strefę prysznicową składają się również inne istotne elementy, takie jak brodzik albo odpływ liniowy, rodzaj natrysku, dodatkowe elementy typu półki, siedziska.
  • Prysznic w prywatności – jeśli zależy nam na prywatności warto wybrać szkło satynowe. Dzięki niemu zyskamy intymność, nawet gdy ktoś inny będzie korzystał z łazienki w czasie naszej kąpieli.
  • Styl – wygląd kabiny musi pasować do łazienki – idealna kabina prysznicowa powinna być nie tylko ładna i dopasowana do wystroju łazienki, ale również funkcjonalna i zapewniająca łatwe utrzymanie w czystości, dzięki czemu będzie się doskonale prezentować nawet po wielu latach użytkowania.
  • Czysta kabina wizytówką łazienki – wybirając kabine powinniśmy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak wypinane drzwi (pojedyncze rolki dolne), płaskie zawiasy, czy zastosowane powłoki ochronne. Ułatwi to czyszczenie kabiny.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
11 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *