fbpx
Meble

Na co zwrócić uwagę, kupując fotel gamingowy?

• Zakładki: 12


O tym, że gracze zapominają o bożym świecie, wiedzą wszyscy. O ile bliscy zadbają o kwestię dokarmiania i podawania płynów, o tyle o stan kręgosłupa i wygodę gracza musi zadbać odpowiednio dobrany fotel gamingowy. Na co zwrócić uwagę, kupując fotel dla gracza?

Fotel gamingowy dobrany do wzrostu

Dobry fotel gamingowy jest dopasowany do potrzeb gracza, a także jego wzrostu i wagi. Warto w pierwszej kolejności zająć się cechami fizycznymi osoby, która będzie przez wiele godzin korzystała z fotela, a dopiero później pozostałymi kwestiami.  Dobry fotel gamingowy powinien umożliwiać siedzenie w takiej pozycji, by nogi dotykały podłoża i były ugięte pod kątem 45°, a plecy swobodnie opierały się o oparcie. Ręce powinny opierać się o blat biurka. Odcinek lędźwiowy nie powinien być napięty. Najlepiej, gdyby oparcie było wyprofilowane – wypukłe w miejscu odcinka lędźwiowego i szyjnego. Fotel musi mieć regulowaną wysokość i podłokietniki również z regulacją.

Na co zwrócić uwagę, kupując fotel gamingowy?

Wysokość i głębokość siedziska

Jeśli siedzisko będzie zbyt płytkie, siedzenie nie będzie wygodne i gracz będzie osuwać się z fotela gamingowego.  Jeśli zbyt głębokie, ciężko będzie swobodnie korzystać z przedmiotów umieszczonych na blacie – klawiatury, myszki itp. Fotel musi zapewniać regulację siedziska.

Regulacja oparcia

Wpływa na wygodę i funkcjonalność fotela.

Podłokietniki

Żadna osoba korzystająca z komputera nie trzyma przez cały czas rąk na blacie. Kiedy coś oglądasz, korzystasz z telefonu lub zrobiłeś sobie przerwę na posiłek, to właśnie podłokietniki zapewniają ci podparcie. Być może nawet nie zauważasz, jak bardzo są pomocne. Dzięki nim wstawanie z fotela jest łatwiejsze.

Zagłówek

Spełnia tę samą funkcję, co zagłówek samochodowy. Odciąża kręgosłup i pozwala na relaks.

Materiał wykonania

Wybór materiału przekłada się na przyjemność korzystania z fotela. Zależy wyłącznie od preferencji gracza.  Warto jednak rozważyć możliwość zakupu fotela wykonanego z tkaniny typu mesh, która ma właściwości oddychające, więc zapewnia właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz fotela oraz zmniejsza efekt pocenia się podczas gry.

Podnóżek

Tak samo ważny, jak podłokietniki i tak samo niedoceniany.

Maksymalne obciążenie

Dobierz fotel do swojej wagi, jeśli nie chcesz zbyt szybko go wymieniać. Jeśli czasami grasz razem z dzieckiem lub też oglądacie coś w Internecie (dziecko siedzi na twoich kolanach), musisz wziąć pod uwagę również wagę swojej pociechy.

Konstrukcja fotela gamingowego

Regulacja wysokości, kąta nachylenia, mechanizm do bujania fotela – to wszystko wpływa na komfort korzystania z fotela gamingowego i utrzymanie kręgosłupa we właściwej kondycji.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *