fbpx
Meble

Łóżka kontynentalne – zalety i wady

• Zakładki: 30


Łóżka kontynentalne to popularne rozwiązanie w dziedzinie mebli do sypialni, które cieszy się coraz większą popularnością. Charakteryzują się one specyficzną konstrukcją, która składa się z trzech warstw: stelaża, wielowarstwowego materaca oraz toppera, czyli materaca nawierzchniowego. Wprowadzenie tego typu łóżek na rynek było odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących komfortowej przestrzeni do snu.

Dlaczego warto zainwestować w łóżko kontynentalne? 

Łóżko kontynentalne, zwane również boxspring, to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Ze względu na swoją budowę zapewnia lepsze dopasowanie do kształtu ciała i redukuje nacisk na poszczególne punkty, przyczyniając się do zmniejszenia bólu pleców. To sprawia, że sen jest bardziej relaksujący i regenerujący. Kolejną zaletą łóżka kontynentalnego jest jego estetyka. Dzięki eleganckiemu wyglądowi i różnorodności wzorów oraz materiałów łatwo dopasować je do każdego wnętrza. Można wybrać zarówno klasyczny styl, jak i nowoczesne wzory. Nie można nie wspomnieć o funkcjonalności łóżka kontynentalnego. Często posiada ono dodatkowe schowki lub szuflady, które umożliwiają przechowywanie pościeli czy innych przedmiotów. To rozwiązanie idealne dla osób poszukujących miejsca na przechowywanie w swojej sypialni.

Pojedyncze czy podwójne – które łóżko boxspring wybrać?

Łóżka boxspring zapewniające hotelowy komfort wypoczynku są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasować mebel do swoich potrzeb. To rozwiązanie dla osób, dla których funkcjonalność jest równie ważna co estetyka. W dużej sypialni sprawdzi się model o wymiarach 200 x 200 cm lub wersja standardowa 180×200 cm. W niewielkiej przestrzeni odpowiedni będzie rozmiar 140 x 200 cm. 140 × 200 cm. Łóżko boxspring  odpowiadające wszystkim swoim potrzebom zarówno w kwestii komfortu spania, jak i przechowywania znajdziesz w salonie meblowym online salonmeble.com.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z Salonem Meblowym w Zbrosławicach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
200 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *