fbpx
Aranżacja wnętrz

Jakie rolety do pokoju dziecięcego? Wybieramy

• Zakładki: 15


Pokój dziecięcy pełni ważną funkcję – jest miejscem do odpoczynku i zabawy, bezpieczną przystanią dla malucha. Warto sprawić, by takie pomieszczenie było przyjazne dla pociechy i dawało jej należyty komfort. Odpowiednie wyposażenie i dodatki to podstawa, ale ogromne znaczenie ma także stopień doświetlenia, który można regulować za pomocą rolety. 

Rolety do pokoju dziecka – istotne kwestie

Sen ma ogromny udział w prawidłowym rozwoju dziecka. Szczególnie u najmłodszych pociech łatwo jest zaobserwować, że potrzebują one częstego odpoczynku, czego najlepszym przejawem może być popołudniowa drzemka. Trudno, by mogła się ona odbyć, jeśli pokój jest tak umiejscowiony, że trafia do niego duża ilość światła. Jednocześnie naturalne oświetlenie sprzyja nauce i zabawie – jak to wszystko połączyć? Trzeba dobierać stopień jasności do pory dnia i aktywności. Zadanie to ułatwią rolety dziecięce.

Rolety do pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?

Tak, jak w przypadku rolety do salonu czy kuchni, także wariant dla dzieci powinien spełniać szereg wymogów. Dobrze dobrana tkanina, system montażu, wzór, a nawet kolor – wszystkie te czynniki mają wpływ na funkcjonalność rozwiązania. Marzy Ci się idealna roleta dziecięca? Wybierając ją, koniecznie zwróć uwagę na:

  • estetykę wykonania – pokój dziecięcy powinien być radosny, by zapewniał maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Taka powinna być też sama roleta. Postaraj się dobrać ją do charakteru wnętrza, stylu, w jakim jest utrzymane, ale nie zapominaj, że ma służyć dziecku. Postaw na jasne, pastelowe kolory, które zbudują przytulną atmosferę, pełną domowego ciepła. Nie bój się również sięgać po rolety ze wzorami – będą one stanowiły ciekawy element dekoracyjny.
  • zastosowane mechanizmy – regulacja rolety musi być płynna i wygodna w obsłudze. Najlepiej jest wybierać rolety z cichymi systemami. Dzięki temu możliwe będzie podciągnięcie lub opuszczenie rolety bez zakłócania spokoju pociechy.
  • położenie pokoju – od niego zależy, ile światła wpada do wnętrza. Jeśli jest ono mocno nasłonecznione, sięgaj po grubsze rolety, które lepiej pochłaniają światło.
  • materiał – cieńsze tkaniny zapewniają transparentność, natomiast grube są dużo bardziej „szczelne”. To, z jakiego materiału wykonana jest roleta, będzie miało również wpływ na sposób jej czyszczenia. Wybieraj tkaniny, które łatwo odświeżysz – dzięki temu uchronisz dziecko przed kontaktem z ewentualnymi alergenami, np. kurzem, który osiada na rolecie.

Rolety do pokoju dziecięcego

Roleta w pokoju dziecięcym jest niezastąpiona. Pozwala na zaciemnienie pomieszczenia na czas snu, dzięki czemu maluch może liczyć na regenerujący odpoczynek. Roleta zapewni również prywatność – wnętrze stanie się oazą, wymarzoną krainą zabaw. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *