fbpx
Sypialnia

Jakie lampy wybrać do sypialni? Czym się powinno charakteryzować oświetlenie w tym pomieszczeniu?

• Zakładki: 31


Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu lub mieszkaniu. To w nim człowiek odpoczywa po całym dniu pracy. Trzeba więc w tym przypadku zadbać o odpowiednie warunki do relaksu. Podstawą jest oczywiście wygodne łóżko, ale nie można też zapominać o odpowiednim oświetleniu. Jakie lampy do sypialni to najlepszy wybór?

Sufitowe lampy do sypialni – jak wybrać dobrze?

Podstawą w każdym pomieszczeniu, również w sypialni, są lampy sufitowe. W tym wnętrzu sprawdzają się doskonale lampy wiszące. Reflektory czy modne spoty lepiej zostawić do łazienki lub do kuchni. W sypialni potrzebne jest mimo wszystko oświetlenie bardziej klimatyczne. 

Żyrandole i wiszące lampy do sypialni przy okazji pełnią funkcję dekoracyjną. Do aranżacji rustykalnych pasują modele materiałowe, rattanowe. W loftach świetnym wyborem są lampy metalowe czy w formie żarówek wiszących na kablu. Alternatywną dla lamp wiszących są popularna plafony. W mniejszych pomieszczeniach jest to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. W podwieszanym suficie dość dobrze prezentują się wpuszczane oprawy. 

Na jakie lampki nocne do sypialni się zdecydować?

W sypialni muszą się też znaleźć lampki nocne. Dają one nastrojowe oświetlenie przed snem czy w nocy. Wprowadzają do wnętrza wyjątkową atmosferę. 

Lampki nocne w sypialni przyjmować mogą wiele form. Wiele osób wybiera klasyczne modele stojące, które są ustawione na stolikach nocnych. W małych pomieszczeniach świetną propozycją są wiszące na ścianach kinkiety. Od jakiegoś czasu spotkać się też można z montowanymi przy łóżku lampami wiszącymi. Wyglądają one bardzo efektownie.

Dodatkowo rozważyć można montaż taśm ledowych. Tego typu oświetlenie pozwala na doświetlenie tych przestrzeni, które mimo wszystko pozostają zaciemnione. 

Jakie światło sprawdza się w sypialni?

Przy wyborze lamp do sypialni spore znaczenie ma nie tylko ich design, ale i rodzaj światła, które emitują. 

Okazuje się, że światło białe sprzyja koncentracji i pobudza do działania. Z kolei światło ciepłe tworzy przytulną, nastrojową atmosferę. Sporo zależy też od kierunku padania światła. Rozproszone, łagodne światło jest w sypialni lepszym rozwiązaniem niż światło ostre, świecące prosto w oczy. 

Podsumowując, warto zdecydować się na żarówki o temperaturze barwowej około 3000K. W przypadku lampek nocnych może być to nawet 2200-2700K. Nieco chłodniejszy odcień np. 3500K może mieć światło wykorzystywane przy toaletce. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
78 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *