fbpx
Aranżacja wnętrz

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

• Zakładki: 90 • Komentarz: 3


Jaką kabinę prysznicową wybrać? Aby mieć pewność, że ostatecznie decydujemy się na odpowiedni prysznic, sprawdź, jakie rozwiązania można aktualnie znaleźć na rynku. Zapraszamy na szybki przegląd!

 1. Kabiny prysznicowe – rodzaje
 2. Jaką kabinę prysznicową warto wybrać?
 3. Gdzie sprawdzą się nowoczesne kabiny prysznicowe?
 4. Czy nowoczesna kabina prysznicowa ma jakieś wady?

Wybór kabiny prysznicowej może sprawiać pewne problemy. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość łazienki, ale i nasze potrzeby i wymagania. Zanim jednak zaczniesz szukać optymalnego rozwiązania, sprawdź, jakie rodzaje kabin prysznicowych dostępne są dziś na rynku.

Kabiny prysznicowe – rodzaje

Na rynku możesz aktualnie znaleźć dużą ilość różnorodnych kabin prysznicowych. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, koniecznie sprawdź ofertę na https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/kabiny-prysznicowe/kabiny-prysznicowe.html, gdzie dostępne są między innymi kabiny z hydromasażem, rozwiązania w różnych kształtach, rozmiarach oraz z różnym sposobem otwierania drzwi.

Kabiny prysznicowe dzieli się na rozwiązania narożne, przyścienne, wolnostojące oraz wnękowe. Te pierwsze montuje się w rogu łazienki. Do ich zalet zalicza się fakt, że nie zajmują zbyt dużo miejsca. W grupie narożnych kabin prysznicowych znajdziesz między innymi opcję z brodzikiem kwadratowym, półokrągłym czy wielokątne.
Przyścienne kabiny prysznicowe montuje się tak, że jedna ściana styka się ze ścianą pomieszczenia. I na niej montuje się baterię. Przy przyściennych rozwiązaniach stosuje się najczęściej brodziki prostokątne, półokrągłe oraz wielokątne.

Wolnostojące kabiny prysznicowe to niestykająca się ze ścianami opcja. Są świetnym rozwiązaniem dla dużych łazienek oraz swego rodzaju kąpielowych salonów. Jako mocny i charakterystyczny element danego wnętrza, zapewniają nie tylko oryginalny, ale i nowoczesny wygląd. Do minusów wolnostojącej kabiny prysznicowej zalicza się głównie konieczność zastosowania specjalnej instalacji.

Przy kabinach wnękowych montuje się tylko i wyłącznie drzwi. Reszta kabiny to ścianki wnęki, w której umieszczamy prysznic. Kupując kabinę prysznicową, poza jej rodzajem możemy wybrać także model drzwi. Na rynku dostępne są między innymi drzwi przesuwne, uchylne, wahadłowe, harmonijkowe oraz typu walk-in. Oprócz rodzaju drzwi zwróć także uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Materiał ważny jest także przy ściankach. Możesz wybrać zarówno szkło przezroczyste, jak i matowe, kolorowe czy z wytłoczonymi, finezyjnymi lub klasycznymi wzorami. W przypadku brodzików natomiast do wyboru masz rozwiązania płaskie, głębokie lub… kabiny bez brodzika. Płaskie nierzadko uważa się za najbardziej estetyczną opcję. Głębokie natomiast poleca się rodzinom z dziećmi, ponieważ głęboki brodzik doskonale sprawdza się jako alternatywa wanienki dla małego dziecka.

Jaka kabinę prysznicową warto wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedniej kabiny prysznicowej, sprawdź rozwiązania, jakie proponuje Castorama już teraz. Skorzystaj z filtrów, wybierając interesujące Cię opcje. Dzięki temu zawęzisz i przyspieszysz swoje poszukiwania oraz będziesz mieć pewność, że ostatecznie trafisz na odpowiednią kabinę prysznicową dla Ciebie.

Które rozwiązanie warto wybrać? Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji oraz wielkości naszej łazienki. Ważne, by kabina była funkcjonalna i gwarantowała komfortową dla nas kąpiel. Zastanów się oczywiście, w którym miejscu łazienki zostanie umieszczony prysznic i tym sposobem dobierz kształt kabiny oraz brodzika. W przypadku wielkości optymalnym rozwiązaniem są modele 90×90 cm.

Jeśli masz małą łazienkę, może okazać się, że najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa narożna z półokrągłym brodzikiem. Taka konstrukcja nie tylko gwarantuje doskonałą komunikację między wszystkimi strefami naszej łazienki, ale i jest funkcjonalna oraz po prostu wygodna. Bardziej rozbudowane kabiny prysznicowe czy nowoczesne modele sprawdzą się głównie w większych pomieszczeniach. Jeśli nie ogranicza się przestrzeń ani sprawy związane z instalacją, możesz zastosować właściwie wszystko, co Cię interesuje.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne kabiny prysznicowe?

Piszą nowoczesne kabiny prysznicowe, mamy na myśli oczywiście nowoczesne rozwiązania z niewidzialnym wręcz brodzikiem, a właściwie z jego brakiem. To taki rodzaj prysznica, który nazywa się „walk-in” i dziś jest w wielu mieszkaniach i domach właściwie standardem. Taka kabina prysznicowa ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Do zalet zalicza się możliwość wygospodarowania większej przestrzeni, wygodę, bezpieczeństwo, prosty montaż ścianek czy praktyczność. Ponadto w tym przypadku strefę natryskową możemy zamontować praktycznie wszędzie.

Czy nowoczesna kabina prysznicowa ma jakieś wady?

Tak jak już wspominaliśmy, nowoczesne kabiny prysznicowe nie są pozbawione wad. Do minusów zalicza się cenę, która ostatecznie może okazać się nieco większa, niż w przypadku zakupu standardowego prysznica. Ponadto kabiny typu walk-in wprowadzają pewne ograniczenia. Nie w każdym mieszkaniu czy domu może udać się je zamontować, ponieważ prysznic ten wymaga odpowiedniego wyprofilowania naszej podłogi. Należy uzyskać spadek ok. 2%. Do stworzenia kabiny walk-in potrzebny jest także fachowiec, który nie tylko zajmie się oceną grubości stropu czy podłogi, ale także zajmie się wszystkimi czynnościami związanymi z montażem. Do wad zalicza się również konieczność częstego czyszczenia liniowego odpływu, ponieważ łatwo się zapycha. Ponadto należy zadbać o to, by nasza wentylacja była maksymalnie dobra, gdyż przy kabinach walk-in w łazience możesz mieć problem z większym poziomem wilgotności. Para wodna nie tylko będzie unosić się w pomieszczeniu, ale i skraplać się na meblach. Warto też upewnić się, że ścianka prysznicowa pasuje do reszty pomieszczenia. W modelach z drzwiami przesuwnymi trzeba upewnić się, że ich otwieranie nie będzie problemowe.

comments icon3 komentarze
3 komentarze
70 wyświetleń
bookmark icon

3 thoughts on “Jaką kabinę prysznicową wybrać?

  Napisz komentarz…

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Najstarsze
  Najnowsze
  Najwyżej oceniane