fbpx
Ogród

Jak wybrać huśtawkę do ogrodu? Poradnik zakupowy

• Zakładki: 57


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Huśtawka to mebel, który zdecydowanie warto mieć w swoim ogrodzie lub na balkonie. To świetny gadżet nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Sprawdź, jakie modele wybrać, by cieszyć się spokojnym bujaniem i relaksem zwłaszcza, w ciepłe dni.

Dopasuj huśtawkę do wieku domowników

Na rynku dostępne są różne modele huśtawek. Najczęściej kojarzą nam się one placem zabaw dla dzieci, ale huśtawki ogrodowe występują także w wersji dla dorosłych, zarówno modele pojedyncze, jak i kilkuosobowe. Jeżeli szukasz tego rodzaju rozwiązania dla swoich dzieci, warto postawić na model wykonany na drewnianej ramie, którą można  mocno  osadzić w ziemi. Taka huśtawka z pewnością sprawi mnóstwo radości twojemu dzieciom. Niewielkie huśtawki dołączone są także do mini placów zabaw i połączone na przykład ze zjeżdżalnią.

Z kolei dla dorosłych ciekawą opcją są pojedyncze huśtawki w kształcie charakterystycznych kokonów. Są one umieszczone na stabilnym stelażu. Możesz również wybrać huśtawkę kilkuosobową. Ten model się świetnie rozwiązanie dla całej rodziny i może stanowić uzupełnienie zestawu Twoich mebli ogrodowych.

Postaw na trwały materiał

Wybór tworzywa, z jakiego wykonana jest huśtawka ogrodowa, powinien, zależeć między innymi od stylu, w jakim chcesz urządzić swój kawałek zieleni. Huśtawki wykonane z ciemnego lub jasnego drewna najbardziej pasują do stylu boho. Możesz kupić w sklepie albo zamówić u stolarza. Jednak wymagają  one odświeżania co jakiś czas i odpowiedniej impregnacji.

Najprostszym rozwiązaniem są huśtawki metalowe na specjalnym stelażu. Są one lekkie, ale stabilne. Można je także swobodnie przenosić. Huśtawka metalowa jest dość odporna na działanie warunków atmosferycznych, jednak warto zaopatrzyć się specjalny pokrowiec, który pomoże utrzymać się w jak najlepszym stanie. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że możesz wybrać wariant kolorystyczny dopasowany do twojego stylu.  Metalowe huśtawki ogrodowe na stelażu mają również specjalny daszek, który daje przyjemny cień w czasie bujania.

Zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie

Niezależnie od tego, jaki rodzaj huśtawki wybierzesz, zwróć uwagę na to, czy mają w komplecie specjalne poduchy lub siedziska. Dzięki nim siedzi się bardzo wygodnie. Dopasuj je do kolorystyki resztę mebli ogrodowych albo postaw na całkiem kontrastowy wariant. Miękkie poduchy pozwolą także na leżakowanie na huśtawce lub krótką drzemkę.

Istotnym dodatkiem jest również moskitiera, która pozwoli na swobodne korzystanie z huśtawki, mimo uciążliwych insektów zwłaszcza wieczorem. Są one na tyle szerokie, że zapewniają swobodę ruchów i nie ograniczają bujania. Dzięki temu możesz korzystać z huśtawki o każdej porze.

Taka ogrodowa huśtawka to świetny wybór dla małych i dużych rodzin. Możesz ją umieścić w kącie ogrodu, na tarasie albo balkonie — zwłaszcza te jednoosobowe modele w kształcie kokonu. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże ci wybrać odpowiedni wariant dopasowany do twoich potrzeb.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *