fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak wprowadzić kolor szałwiowy do wnętrz?

• Zakładki: 10


Kolor szałwiowy znakomicie wpisuje się w trend slow life. Sprawia, że wnętrza otulone lub wręcz skąpane w tej barwie pozwalają znaleźć wytchnienie, pomagając być sobą i ze sobą. Zapewnia subtelne połączenie z naturą, oferując więcej niż biel lub szarość. Sprawdź, jak wprowadzić do wnętrz nazywany nowym szarym kolor szałwiowy.

Kolor szałwiowy, czyli jaki?

Kolor szałwiowy to zielono-szara barwa przypominająca suszone liście szałwii. Zieleń doprawiona nutą srebrnej szarości, kroplą błękitu, jest lekka i rześka. Choć dominują w niej chłodne tony, ma w sobie naturalne ciepło. Kolor wywołuje wrażenie przebywania na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne.  Barwa najlepiej czuje się w towarzystwie równie harmonijnych odcieni. Nie stroni jednak od mocnych duetów, które uwalniają drzemiący w niej potencjał. Odnajduje się w niemal każdym stylu aranżacji i rodzaju wnętrza. 

Szałwiowe duety

Jako neutralna barwa kolor szałwiowy tworzy udane połączenia z wszystkimi kolorami o neutralnym zacięciu. Biel, szarość, kość słoniowa, ciepłe beże to tak zwane bezpieczne wybory. Tworzy intrygujący duet z pudrowym różem, chłodząc cieplejszy odcień. Wprowadza energię, gdy idzie pod rękę z kolorem żółtym. Jak ryba w wodzie czuje się w towarzystwie fioletu. Dopełnia przełamaną brązowymi tonami czerwień. Pięknie osrebrza kolor niebieski w ciemniejszej odsłonie.

Jak wprowadzić kolor szałwiowy do wnętrz?

Zieleń szałwii znakomicie komponuje się ze wszystkim elementami pochodzącymi z natury. Wprowadź do wnętrz akcesoria z rattanu, świecie o ziemistym zapachu, rośliny i zestaw je z kocami, poduszkami, narzutami, zasłonami, ręcznikami w kolorze szałwiowym. Możesz również uczynić z tej nieoczywistej barwy motyw przewodniego wnętrza, do którego stopniowo będą dokładane inne kolory w postaci mebli, dodatków itp.  Wprowadzenie koloru szałwiowego do domu zależy tak naprawdę od twoich potrzeb. Czasami mniej może znaczyć więcej. Ściana akcentująca, niewielki mebel lub półka na ukochane książki – szałwia dostosuje się do twoich potrzeb.

Kuchnia w kolorze szałwiowym

Jeśli chcesz stworzyć kuchnię jasną, wyciszoną, a przy tym elegancką, zdecyduj się na dolne szafki w kolorze szałwiowym i szafki górne w kolorze dopełniającym. Dobrym pomysłem będą blaty z dekorami. Dzięki takiemu połączeniu wnętrze przestanie być jednowymiarowe.

Kolor szałwiowy w salonie

Szałwiowa zieleń, zaczerpnięta z przyrody, najlepiej czuje się w otoczeniu naturalnych materiałów. Zadbaj o ich obecność w salonie. Możesz umieścić szałwię na ścianie albo meblach stojących na drewnianej podłodze lub kamiennych płytkach. Ciekawym pomysłem jest skąpanie strefy okna w osrebrzonej szałwii. Rolety, zasłony, poduszki na parapecie lub umoszczone na fotelu ustawionym koło okna to sposób na zmianę nastroju w tej części domu.

Sypialnia w kolorze szałwiowym

Aby stworzyć przestrzeń kojącą zmysły, możesz przemalować ściany lub meble na kolor szałwiowy, stworzyć ścianę akcentującą za wezgłowie lub też umieścić szałwiową zieleń na drugim planie w postaci pościeli i zasłon.

Łazienka z kolorem szałwiowym w tle

Jeśli chcesz stworzyć relaksującą atmosferę w łazience, postaw na zielone ściany. Możesz je pomalować lub pokryć płytkami. Być może nie jesteś gotów na duże szałwiowe uderzenie, wówczas warto zdecydować się na jeden z elementów w tym kolorze, np. umywalkę, szafki lub po prostu akcesoria łazienkowe. Dla uzyskania ciekawych efektów należy użyć różnych odcieni szałwiowego. 

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
754 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *