fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak urządzić przedpokój w stylu boho? Poznaj 6 wskazówek

• Zakładki: 7


Strefa wejściowa to pierwsze i ostatnie miejsce, jakie widzą goście po przekroczeniu progu domu. To zarazem zaproszenie do dalszej części domu, jak i jego wizytówka. Jeśli chcesz, aby pierwsze wrażenie było mocne i niezatarte, zaaranżuj przedpokój w stylu boho. Choć styl kojarzy się przede wszystkim z mieszkaniami hipisów, meblami z drugiej ręki, kontrastowymi zestawieniami, feerią barw i niepodzielnymi rządami przypadkowości, dzisiaj ma on wiele twarzy i przejmuje motywy ze stylów dominujących w danym czasie. Jak zaaranżować przedpokój w stylu boho? Poznaj 6 wskazówek.

Sednem estetyki boho jest projektowanie nie dla przyjemności innych, ale dla wygodny własnej. Naturalne materiały, prosta paleta barw wnosząca do przestrzeni spokój i sporo zielonych roślin – przedpokój w stylu boho jest po prostu zachwycający. Twoja strefa wejściowa może również nawiązywać do wcześniejszych epok. Nie musi nawet pozostawać jedną nogą w czasach dzieci kwiatów czy też paryskiej kultury cygańskiej z XIX wieku (la boheme – z fr. cyganeria).

6 wskazówek, jak zaaranżować przedpokój w stylu boho

Prosta paleta kolorów

Przeprowadź swoich gości przez korytarz pełen światła i lekkości, gdzie nie czuć atmosfery pośpiechu, a unoszący się w powietrzu spokój przynosi ukojenie. Jak uzyskać ten efekt? Korzystaj z prostej palety kolorów. Ubierz swojej ściany w beż, biel lub brąz, doprawiając całość akcentami w kolorze czarnym.

Naturalne materiały

Natura wie, co dobrze. Wprowadź do przedpokoju przedmioty wykonane z drewna, juty, rafii i lnu, by uczynić strefę wejścia naprawdę przytulną. Prosta drewniana ławka, na której można usiąść i zdjąć buty, przez której oparcie przerzucona jest lniana narzuta lub rattanowe krzesło – przedpokój w stylu boho powinien mówić „usiądź i zostań na chwilę”.

Miks wzorów

Jasne kolory stanowią scenę dla eklektycznej siatki stylu. Kolor w stylu boho to taki, który jest idealny dla Ciebie i sprawia, że czujesz się dobrze w jego otoczeniu. Boho rozkwita dzięki wzorom. Na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie azteckie romby, orientalne motywy indyjskie lub afrykańskie i marokańskie desenie potrafią żyć w zaskakującej harmonii. Niech kolorowe, egzotyczne poduszki rozgoszczą się na drewnianej ławce lub rattanowym krześle. Nie bój się pomponów i frędzli.

Niech dywan poprowadzi gości

Jeśli twój przedpokój jest długi, ale niezbyt szeroki, nie staraj się na siłę go poszerzać. Skup się na podkreśleniu długości. Zadanie wykona chodnik wykonany z juty lub wełny w kolorze kontrastującym z podłogą. Jeśli podłoga jest raczej ciemna, wybierz jasny dywan, ale jeśli masz białą lub bardzo jasną podłogę, wybierz dywan brązowy.

Rośliny doniczkowe

Od kaktusów po drzewa liściaste – wypełnij przedpokój w stylu boho naturą.  Rośliny działają uspokajająco.

Dekoracja ścienna

Ducha stylu boho odzwierciedlają gobeliny, makramy, makaty i łapacze snów. Na ścianach możesz umieścić również zdjęcia rodziny, przyjaciół lub pamiątki z podróży. Innymi słowy, wszystko, co dla ciebie ważne.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
190 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *