fbpx
Aranżacja wnętrz

Do jakich wnętrz pasuje lampa typu kwoka?

• Zakładki: 11


Każdy szanujący się miłośnik stylu industrialnego lub loftowego, powinien rozważyć oświetlenie wnętrza lampą typu kwoka, zwaną również sroką. To ścisłe podium w kategorii przemysłowych opraw oświetleniowych. Możesz zdecydować się zarówno na wersję wiszącą, jak i podłogową. Dlaczego warto? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Lampa typu kwoka, czyli jaka?

Stylistyką nawiązuje do lampy wykorzystywanej do ogrzewania piskląt i stąd właśnie nazwa. Oprawa oświetleniowa przypomina reflektor punktowy w stylu filmowym, dlatego też idealnie sprawdzi się nie tylko we wnętrzach urządzonych industrialnie, ale również wszędzie tam, istnieje potrzeba doprawienia aranżacji designem w stylu retro – surowym, ale jednak wprowadzającym wyjątkowy klimat.

Gdzie sprawdzi się lampa typu kwoka?

Współczesne lampy typu kwoka idealnie komponują się z ceglanymi ścianami, metalowymi lampami i litym drewnem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić przemysłową oprawę do przestrzeni bardzo wyważonej, np. urządzonej na biało sypialni. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.  W salonach, które nie są urządzone w stylu loftowym, możesz pokusić się o doświetlenie zakamarków pomieszczenia stojącymi lampami typu kwoka. Lampa będzie prezentować się równie oszałamiająco w pobliżu sofy. Dodatkowe oświetlenie nada przestrzeni blasku, z samej lampy czyniąc zwracający uwagę element aranżacji. Jeśli myślisz o stworzeniu kilku stref funkcjonalnych w jednym pomieszczeniu, lampa pozwoli na wytyczenie umownych granic. To również sposób na wprowadzenie do danego pomieszczania elegancji. Wystarczy, że zdecydujesz się na lampę o złotym wykończeniu wnętrza. Zapewni ona piękne, ciepłe refleksy, wprowadzające przytulną atmosferę. Jeśli masz apetyt na styl vintage, zdecyduję na wykończenie lampy w kolorze rdzy.

Przemysłowa oprawa oświetleniowa typu kwoka sprawdzi się również w przytulnej kuchni lub jadalni, jako oświetlenie stołu lub części łączącej kuchnię z salonem. Choć może wydawać się, że jej naturalnym środowiskiem jest poddasze, lampa jest wprost stworzona do wszystkich nostalgicznych aranżacji. Wystarczy zdecydować się na odpowiedni model klosza.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *