fbpx
Budowa domu

Dlaczego warto postawić na deskę WPC?

• Zakładki: 15


Deska WPC (z ang. Wood Plastic Composites) jest rozwiązaniem na miarę wszystkich twoich potrzeb. Łączy w sobie estetykę drewna i wytrzymałość tworzyw sztucznych, eliminując podatność na uszkodzenia pod wpływem wody oraz działanie grzybów i insektów. Poznaj najmocniejsze strony deski kompozytowej i dowiedz się, gdzie możesz ją wykorzystać.

Czym jest deska WPC?

Skrót WPC, pochodzący od nazwy Wood Plastic Composites, jest określeniem produktów, które powstały w wyniku połączenia naturalnych komponentów z polimerami termoplastycznymi. Najczęściej wykorzystuje się polipropylen (PP), ale można również spotkać się z polichlorkiem winylu (PVC). Dla wzmocnienia desek WPC stosuje się mączkę drewnianą.  

Gdzie można zastosować deski WPC?

Deski WPC nazywane są również tarasowymi i właśnie w tym miejscu najczęściej można je spotkać. Zapewniają piękną fakturę drewna, jednocześnie eliminując słabe strony tarasów wykonanych z tego naturalnego materiału. Parametry wytrzymałościowe sprawiają, że deski WPC wykorzystuje się również do wykańczania elewacji.

Zalety desek WPC

  • Są w pełni odporne na warunki atmosferyczne.
  • Stanowią tańszą alternatywę drewna.
  • Nie wymagają konserwacji (malowania i impregnacji).
  • Materiał ciężko zarysować, a upływ czasu nie czyni mu krzywdy.
  • Są trudno zapalne, więc stanowią bezpieczniejszy wybór niż drewno.
  • Posiadają dużą wytrzymałość na obciążenia, więc będzie mógł spełnić wszystkie swoje aranżacyjne fantazje na tarasie.
  • Są całkowicie odporne na działanie grzybów, insektów i gryzoni.
  • Pozwalają na uzyskanie tarasu lub elewacji o wymarzonym kolorze i typie wykończenia.

Montaż deski WPC

Deski kompozytowe można układać zarówno na utwardzonym gruncie, jak i specjalnych legarach. Są wyposażone w szczeliny, w których umieszcza się łączniki montażowe. Podobnie jak panele podłogowe mogą być docinane na wymiar. Pamiętaj o zostawieniu szczeliny dylatacyjnej przy ścianie domu.  Od zewnętrznej strony tarasu deski WPC wykańcza się specjalnymi listwami. W przypadku elewacji montaż polega na przykręceniu desek do uprzednio ocieplonej ściany. Często stosuje się również odpowiednie profile.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *