fbpx
Aranżacja wnętrz

Biała kuchnia – najciekawsze aranżacje!

• Zakładki: 2


Biała kuchnia wygląda nowocześnie, przestronnie i świeżo. Ale może też przyjmować klasyczny wariant – np. w stylu prowansalskim. Białe fronty szafek najczęściej są lakierowane i efektownie błyszczą. Czy białe kuchnie są ładne? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz jak ciekawie może wyglądać biała kuchnia. Inspiracje znajdziesz poniżej w naszych galeriach zdjęć.

Biała kuchnia – zalety rozwiązania

Biała kuchnia wróciła do łask. Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego łatwo ją łączyć z innymi barwami. Biały kolor pasuje głównie do kuchni nowoczesnych, urządzonych w stylu minimalistycznym. Choć są oczywiście wyjątki od tej reguły. Zdarzają się również kuchnie stylowe z białą zabudową.

Białe kuchnie wyglądają lekko, dlatego są dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań. Biała zabudowa “wtapia się” w ścianę, a mała kuchnia wyda się dzięki temu przestronniejsza. Białe kuchnie nie muszą być zimne. Staną się przytulne i miłe, jeśli wprowadzimy kolorowe dodatki. Do białego pasują m.in. pomarańczowy, czerwony, zielony. Kolorowe mogą być akcesoria kuchenne, wazony, doniczki, obrusy, krzesła. Zobacz nasz poradnik i inspiracje. Biała kuchnia – aranżacje dla każdego!

Czy białe kuchnie są praktyczne?

Wiele osób waha się nad wyborem białych kuchni do swojego mieszkania w obawie, że zbyt dużo czasu będą musieli poświęcić na sprzątanie. Decydując się na białe szafki kuchenne czy białe blaty warto wybrać dobre materiały. Wtedy nie będzie problemu z czyszczeniem białych powierzchni. Ponadto kolor nie będzie zmieniał odcienia pod wpływem światła dziennego. W galerii zdjęć prezentujemy kuchnie w różnym stylu, których wspólny punktem wyjścia jest biały kolor: białe fronty szafek, białe stoły, biała zabudowa kuchenna.

Biała kuchnia to doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Aranżacja wnętrza w białym kolorze sprawdzi się przede wszystkim w małych kuchniach, słabo doświetlonych i tych połączonych z salonem.

Kuchnia cała w bieli

Biała kuchnia może oznaczać tzw. total look: meble kuchenne, ściany, a nawet podłoga są białe. Główną rolę w takiej aranżacji wnętrz będą grały dodatki – kolorowe podkładki, kuchenne sprzęty czy dekoracja okna. Gdy decydujemy, że w białej kuchni białe są tylko meble, reszta wnętrza powinna oscylować w kilku wybranych kolorach, aby nie wprowadzić do kuchni bałaganu i chaosu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.