fbpx
Ciekawe rozwiązania

Altany ogrodowe z bali – projekty, przykłady, porady

• Zakładki: 24


Altany ogrodowe z bali to niezwykle popularne rozwiązanie z zakresu małej architektury do ogrodów. Dostępnych jest wiele różnych ciekawych projektów altan ogrodowych z bali – od takich bardziej tradycyjnych – nawiązujących np. do architektury góralskiej, po nowoczesne altany z bali, które sprawdzą się w modernistycznych aranżacjach.

Jakimi walorami dekoracyjnymi wyróżniają się altany ogrodowe z bali?

Altany ogrodowe z bali drewnianych cieszą się dużą popularnością ze względu na funkcjonalność oraz bardzo dekoracyjny wygląd, który można dopasować do wielu ogrodów. Zadaniem takich altan ogrodowych jest przede wszystkim stworzenie miejsca do wypoczynku oraz schronienia przed deszczem i słońcem, które to w okresie letnim w naszym szerokościach geograficznych potrafi być niekiedy bardzo ostre.

Forma takich altanek z bali jest zwykle bardzo dekoracyjna, co z kolei pozwala na uzyskanie niezwykle ciekawych kompozycji w ogrodzie. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest spojenie takiej altanki z roślinami ogrodowymi – to pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych i atrakcyjnych efektów kompozycyjnych. Ponadto altany wykonane z bali drewna, wyglądają bardzo naturalnie – dzięki temu stać się mogą jednym z ulubionych miejsc w całym ogrodzie. Ciekawa może być też altana ogrodowa z bali z grillem – to idealne miejsce na potkania rodzinne i towarzyskich.- można tam odpocząć, wspólnie posiedzieć, porozmawiać, a przede wszystkim zjeść smaczne potrawy z grilla.

Ciekawe projekty altan ogrodowych z bali

Projekty altan ogrodowych z bali mogą być bardzo zróżnicowane. Z zasadzie mogą przybierać różny wygląd lub styl aranżacyjny – tu wszystko w naszych rękach. Niezbędnym etapem wykonania każdej altany będzie sporządzenie projektu takiej altany ogrodowej. Zawarte w nim muszą być wszelkie konieczne informacje. Wśród tych informacji należy wymienić w pierwszej kolejności wymiary takiej altanki. W projekcie należy również uwzględnić miejsce, gdzie ma się ona znajdować, gdzie ma być ulokowane wyjście, jaki ma być dach, kształt altanki – może być np. kwadratowa, prostokątna, na planie sześciokąta lub ośmiokąta. Taki ciekawy kształt nieprawdopodobnie zwiększa atrakcyjność altany. Dodatkowo warto też umieścić ścieżkę, która będzie prowadzić do altany.

W projekcie warto uwzględnić, aby była to altana ogrodowa z grillem. Powinno się ją wyposażyć w meble ogrodowe do wypoczynku. W ogrodzie znajdzie się miejsce na odpoczynek, które dodatkowo doskonale komponować się będzie z różnego rodzaju roślinami. W związku z tym ciekawie zaprezentują się rośliny pnące, które można zasadzić wokół altany. Nie są one bardzo inwazyjne, a będą stanowić dodatkowy element ozdobny altanki z bali. Innym ciekawym rozwiązaniem są rośliny kwitnące, które nadają niesamowitego uroku tym obiektom małej architektury ogrodowej.

Gotowa altana ogrodowa z bali – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup gotowej altany ogrodowej z bali, warto zwrócić uwagę na to producenta i opinie, jakimi się cieszy. Wśród firm, które zajmują się produkcją drewnianych altan ogrodowych najwyższej jakości warto wspomnieć o takich jak: Drewnotrik, czy Firma Kora. Przy zakupie gotowej altany z bali do ogrodu warto też zwrócić uwagę na wymiary, a także na to, jak jest ona skonstruowana. Poza tym ważna jest też jakość materiału oraz wykończenie dachu. Zwracając uwagę na te aspekty wymienione powyżej, wybór altany ogrodowej z bali drewnianych, która spełni oczekiwania domowników i będzie będzie służyć przez lata, stanie się z pewnością łatwiejszy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *