fbpx
Aranżacja wnętrz

6 pomysłów na udekorowanie pustych rogów w salonie

• Zakładki: 5


Zagospodarowanie pustych kątów w salonie niektórych przyprawia o ból głowy. Możliwości jest wiele, pomysłów jeszcze więcej, a i tak kropkę nad i stawia dostępność przestrzeni i wielkość pomieszczenia. Wąska przeszklona biblioteczka, rzeźba, okazała roślina doniczkowa czy może akwarium? Mamy dla was kilka propozycji z serii dekoracyjne pewniaki. Udekorowanie pustych rogów w salonie może być prostsze, niż myślisz.

Narożniki okienne: siedzisko przy oknie

Jeśli okno w twoim salonie biegnie wzdłuż ściany i sięga do rogu lub też bardzo się do niego zbliżą, nie możesz przepuścić okazji na stworzenie przytulnego siedziska przy oknie. Najszybszym sposobem jest skorzystanie z gotowych korpusów meblowych lub szafek. Jeśli ich wymiar nie pasuje do wymiarów okna i parapetu, z pomocą przyjdą blendy. Z ich pomocą zniwelujesz różnice w szerokościach. Do tego koc z wełny czesankowej, miękkie poduszki i gotowe.

Puste narożniki podłogowe: oświetl je

Ile ludzi, tyle pomysłów na wystrój pokoju. Jeśli chcesz wyczarować wyjątkową atmosferę, nie zapominaj o najważniejszym aspekcie aranżacji każdego pomieszczenia, czyli oświetleniu warstwowym. Dzięki różnym źródłom światła mógł nie tylko stopniować atmosferę, ale i w pełni ją kontrolować. Rozwiązaniem twoich problemów z pustym rogiem w salonie jest oczywiście lampa podłogowa. Na dodatek jest to rozwiązanie z bonusem, bo pomijając funkcjonalność, już sam wygląd lampy może wnieść wiele do przestrzeni.  Jeśli miejsce pozwoli, możesz również zdecydować się na lampę stołową, ustawioną na stoliku bocznym lub małym cokole.

Większy narożnik w salonie:  dodatkowy mebel

Jak udekorować narożnik w salonie?

Jesteś pewien, że stolik, krzesło lub fotel nie są tym, czego właśnie potrzebujesz w pustym kącie pokoju? A co z kącikiem do czytania? Na pewno go nie potrzebujesz? Jeśli jednak tak, to pamiętaj, że najkorzystniej stworzyć go blisko okna.  W mniejszym narożniku możesz postawić kubik ekspozycyjny, a na nim lampę, wazon lub rzeźbę.

Narożniki z naturalnym światłem: wysokie rośliny

Zieleń w domu nigdy nie jest zła. Wypełnienie pustego kąta rośliną o nieco większych gabarytach i w teksturowanej doniczce to twój dekoracyjny pewniak. Możesz również zainstalować na ścianę kratkę na rośliny pnące i pozwolić wić się w rogu salonu. Wybierając roślinę, zwróć uwagę na jej potrzeby pielęgnacyjne, w szczególności zapotrzebowanie na światło słoneczne. Jeśli róg jest ciemny, szukaj roślin cieniolubnych.

Zanim zaprojektujesz pokój: kominek narożny

Jeśli jesteś na etapie projektowania pokoju, więc masz naprawdę wiele możliwości, rozważ umieszczenie kominka narożnego z wszystkimi koniecznymi instalacjami. To praktyczne i niezwykle efektowne rozwiązanie.

Pusty kąt w salonie z wysokimi sufitami: dekoracyjny ekran

W dużych salonach sprawdzą się rozkładane ekrany dekoracyjne. Zakryją róg i kawałek podłogi po obu stronach, zostawiając na górze dużo wolnego miejsca. Nie trzeba wspominać o tym, że niektóre z nich wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
191 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *