fbpx
Wnętrza

3 sposoby na odświeżenie kuchni

• Zakładki: 15


Chcesz odmienić charakter kuchni bez urządzania czasochłonnego i drogiego remontu? Poznaj trzy dekoracje, dzięki którym Twoja kuchnia zyska blask, a spędzenie w niej czasu stanie się przyjemniejsze. Wykonaj zmiany szybko, tanio i wygodnie!

Pojemniki, pojemniczki i słoiczki

Jeżeli marzy Ci się kuchnia malownicza i urocza – rodem z bajki – koniecznie zamień posiadane obecnie pojemniki do przechowywania żywności i drobiazgów kuchennych na porcelanowe słoiki i słoiczki w stylu vintage. Zamiast trzymać mąkę czy makaron w oryginalnych torebkach, na dodatek schowane w szafce, przesyp je do dekoracyjnych słoików i postaw na widoku. Aby nie stracić przestrzeni roboczej na blacie, zawieś na ścianach półeczki. To rozwiązanie zarówno piękne, jak i praktyczne – wszystkie składniki będziesz miał pod ręką.

Obrazy do kuchni

Świetnym pomysłem na dekoracje kuchenne, zwłaszcza w pomieszczeniu połączonym z jadalnią, są obrazy do kuchni przedstawiające motywy kulinarne. Czajniki, butelki, kubki, kawa i herbata, owoce i warzywa, napisy – do wyboru masz mnóstwo wzorów. Warte uwagi są także obrazy imitujące porcelanę, drewno, tapetę w stylu vintage lub rośliny. Ciekawe rozwiązanie stanowią obrazy z prawdziwych roślin, np. mchu.

Zioła w doniczkach

Jako dodatek do powyższych zmian – lub osobno, jak wolisz – możesz potraktować wprowadzenie do kuchni ziół w doniczkach. Pomieszczenie błyskawicznie się ożywi, i to dosłownie. Zioła przysłużą się nie tylko wzrokowi, ale i powonieniu. Ba! również smakowi, jako że będziesz mógł je dodawać do przyrządzanych dań.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vaku-dsgn.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *