fbpx
Majsterkowanie i remonty

Zaplanuj weekendową metamorfozę mieszkania. Postaw na proste rozwiązania

• Zakładki: 51 • Komentarz: 1


Wiosenny weekend z niekorzystną pogodą nie musi oznaczać nudy. Możesz wykorzystać ten czas na wprowadzenie do swojego mieszkania kilku zmian. Przekonaj się, że nie trzeba inwestować dużej ilości pieniędzy ani czasu, aby nasze wnętrze zyskało nowy charakter. Poznaj sprawdzone sposoby na weekendową metamorfozę i dowiedz się, jakich akcesoriów będziesz potrzebować do jej przeprowadzenia.

Zmiana dekoracji – szybki sposób na nowe wnętrze

Zdecydowanie najprostszym sposobem na zmianę charakteru sypialni czy salonu jest wymiana dekoracji. Wystarczy znaleźć nowe rośliny doniczkowe, zastanowić się nad zakupem zasłon w innym niż dotychczas kolorze albo zainwestować w narzutę na łóżko i już można cieszyć się widoczną zmianą.

Jeśli nie chcesz spędzić na weekendowych pracach remontowych całych dwóch dni, postaw na szybkie i efektowne rozwiązania. Zmiana kolorystyki dowolnego pomieszczenia wprowadzi do niego odrobinę wiosennej energii. Zanim jednak rozpoczniesz jakiekolwiek prace, poszukaj inspiracji w magazynach wnętrzarskich.

Malowanie – nie zapomnij o odpowiednich akcesoriach i materiałach

Kilka godzin poświęconych na malowanie może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty. Nie trzeba od razu zmieniać koloru wszystkich ścian. Czasami wystarczy przemalowanie jednej, na której od tej chwili skupi się wzrok mieszkańców.

Przed rozpoczęciem malowania zadbaj o zakup odpowiednich akcesoriów i materiałów. Sprawdź, jaki wałek będzie najlepszy. Koniecznie zabezpiecz też okolice futryn i listew papierową taśmą malarską. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pokryjesz powierzchnię ściany dokładnie.

Ważnym elementem wyposażenia podczas nawet niewielkich remontów są folie malarskie. To dzięki nim możemy uchronić meble przed zabrudzeniem resztkami farby i sprawić, że nie ulegną uszkodzeniu. Folie malarskie warto rozłożyć nie tylko na powierzchni stołów czy krzeseł, ale także na podłodze. W ten sposób unikniesz nadmiernego zabrudzenia i skrócisz czas potrzebny na poremontowe porządki.

Tapeta w kilka chwil – całkowita przemiana wnętrza

Zamiast malowania możesz też wybrać kolorowe tapety. Najnowsze technologie sprawiają, że ich aplikacja jest naprawdę łatwa i nie wymaga użycia folii malarskiej. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiedni klej i nieco cierpliwości.

W zależności od tego, jaki wzór tapety wybierzesz, we wnętrzu może zagościć klimat rodem z egzotycznej plaży, dżungli albo wielkiego miasta. A wszystko to w kilka chwil.

Zmiana ustawienia mebli – mała rzecz, wielki efekt

To rozwiązanie nie wymaga właściwie żadnego wkładu finansowego. Wystarczy poprzestawiać dotychczas używane meble w nowe miejsca, a charakter wnętrza zmieni się natychmiast. Być może oddzielisz przestrzeń sypialnianą od tej, w której pracujesz? Albo stworzysz pod oknem przytulny kącik wypoczynkowy z widokiem na podwórko? Wszystko zależy od Ciebie!

Zmiana ustawienia mebli to przepis na sukces, gdy planujesz szybką weekendową metamorfozę mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Opak-Fol.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
55 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Zaplanuj weekendową metamorfozę mieszkania. Postaw na proste rozwiązania

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *