fbpx
Meble

Zalety i wady drzwi przesuwnych do szaf wnękowych

• Zakładki: 6


Przesuwne drzwi do szafy wnękowej to prosty sposób na stworzenie stylowego rozwiązania do przechowywania w każdym pomieszczeniu. Jeśli masz w planach wstawienie szafy do przedpokojowej wnęki lub też stworzenie ukrytej garderoby w sypialni, być może właśnie w tym momencie podświadomość zadecydowała, co będzie dla ciebie najlepsze. Na wszelki wypadek zapoznaj się z zaletami i wadami przesuwnych drzwi do szaf wnękowych. Sprawdź, czy jest to rozwiązanie skrojone na miarę twoich oczekiwań. 

Zalety drzwi przesuwnych do szaf wnękowych

Największą zaletą drzwi przesuwnych jest rozwiązywanie problemów w pokojach o małej powierzchni. Jeśli szafa stoi blisko łóżka, stolika, ławki do siedzenia i przestrzeń manewrowa jest znikoma lub w zasadzie zerowa, tego typu drzwi rozwiążą twój problem. Koniec zastanawiania się, czy po otwarciu drzwi będziesz mógł podejść do szafy lub czy w ogóle będziesz w stanie je otworzyć bez uderzania w coś po drodze. Drzwi przesuwne znajdują się zawsze w jednej linii. Skrzydła przesuwają się na boki po prowadnicy górnej i dolnej lub wyłącznie górnej. Drzwi przesuwne to drzwi do zadań specjalnych. Jako że mniejsze skrzydła przesuwne płynnie chowają się za większymi, zapewniając dostęp do wnętrza szafy, poradzą sobie ze skośnym sufitem, nierówną podłogą czy też nietypowymi wymiarami pomieszczenia lub wnęki. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie myśląc o przestrzeni nie wierzysz w powodzenie przedsięwzięcia.

Wady drzwi przesuwnych do szaf wnękowych

Czasami zalety stają się wadami. Sposób działania może być ograniczeniem w przypadku bardzo wąskich wnęk. Brak możliwości zamontowania dwóch skrzydeł powoduje, że musimy zdecydować się na skrzydło składane lub uchylne.  Takie rozwiązanie ma dobre i złe strony. Dobra jest taka, że dzieki drzwiom z systemem przesuwno-składanym mamy pełny i swobodny dostęp do całego wnętrza szafy bez konieczności każdorazowego przesuwania frontów. Od razu należy podkreślić, że w przypadku tradycyjnych drzwi przesuwnych nie mamy możliwości obejrzenia całego wnętrza szafy w jednym czasie. Zawsze jakieś skrzydło zasłania. Zła wiadomość wiąże się z ilością miejsca. Drzwi składano-przesuwne w momencie otwierania się zajmują przed szafą tyle samo miejsca, co drzwi uchylne. Na ich korzyść przemawia fakt, że złożenie skrzydła powoduje, że poza szafę wystają tylko w połowie swojej szerokości.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *