fbpx
Ciekawe rozwiązania

Smart trendy z międzynarodowych targów we Frankfurcie

• Zakładki: 13


Jesienna edycja międzynarodowych targów Light&Building pokazała, wokół czego będzie skupiać się branża oświetleniowa oraz zajmująca się automatyką domów i innych obiektów.  Sprawdź gorące trendy 2023.

Organizatorzy targów Ligh&Building skupili się w tym roku na trzech filarach: ekologia i zrównoważony rozwój, elektryfikacja i cyfryzacja oraz światło i design. Zaproponowane rozwiązania mają ułatwić nam zarządzanie nieruchomościami i jednocześnie przygotować na kryzys energetyczny. Oczywiście nie w sposób dosłowny. Chodzi o zmianę podejścia do oszczędzania energii elektrycznej, zaprzestanie jej marnowania.

Smart trendy: inteligentne urządzenia

Technologia przychodzi z pomocą, abyś mógł obniżyć koszty operacyjne zarządzania nieruchomością.  Inteligentne oświetlenie, systemy bezpieczeństwa, termostaty sterowane zdalnie, systemy ułatwiające planowanie sprzątania wewnątrz budynku i konserwacji na zewnątrz to tylko niektóre z rozwiązań, mającym ułatwić zdalne zarządzanie nieruchomością, przyczyniając się do obniżania kosztów nie tylko energii elektrycznej.

Smart trendy: docenienie natury

Projektanci postanowili jeszcze mocniej zainspirować się działaniami natury. Zarówno paleta barw, jak i materiały używane do produkcji napędzane są działaniami natury. W 2023 roku będą dominować ciepłe odcienie ziemi i kolorystyka minerałów. Nie zabraknie abażurów, do których produkcji użyto włókien owocowych. Ma być naturalnie i organicznie.

Smart trendy: oświetlenie na wyższym poziomie

Ma być tak energooszczędnie, jak tylko się da i równie nowocześnie. Czujniki przyciskowe będą sterować nie tylko oświetleniem w poszczególnych częściach domu, ale i żaluzjami. Niektóre ramki LED będą mogły zdalnie otwierać okna.

Smart trendy: osprzęt domaga się uwagi

Włączniki, gniazdka i ramki w 2023 roku nie będą już tylko stanowiącym niechciane tło dodatkiem. Wyjdą na pierwszy plan, domagając się uwagi. Czyste formy i eleganckie wykończenie  – to właśnie te cechy sprawią, że będziemy je traktować jako ważny element aranżacji. Nie zabraknie klasycznych rozwiązań kolorystycznych, jak i nasyconych barw. Stonowane kolory ziemi również znajdą dla siebie miejsce.

Smart trendy: internetowe radio podtynkowe

Instalowane w ścianie radio podtynkowe jest odpowiedzią na to, w jaki sposób słuchamy muzyki. Pozwoli na streaming bluetooth bezpośrednio z twojego telefonu. Potrzebujesz pobudki przez głośnik? Nie ma problemu.  Urządzenie sterowane jest przez panel dotykowy.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *