fbpx
Budowa domu

Ściany prefabrykowane – poznajcie ich zalety

• Zakładki: 19


Budowa domu jest procesem czasochłonnym, ale można go przyspieszyć stosując ściany prefabrykowane. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać liczne zalety stosowania.

Czym są ściany prefabrykowane?

Ściany prefabrykowane są to konstrukcje monolityczne płytowe. Właśnie dzięki nim można znacząco przyspieszyć budowę ścian danego budynku. Jednocześnie ich trwałość jest naprawdę wysoka podobnie jak odporność na obciążenia. Trwałość ścian prefabrykowanych można porównać z trwałością ścian wykonanych z pustaków. Warto tutaj zwrócić uwagę na proces prefabrykacji, w trakcie którego powstają owe ściany. Jest on niezwykle precyzyjny. Ściany prefabrykowane powstają w specjalnych formach, które są następnie ogrzewane. Odpowiedni proces produkcji przyspiesza wiązanie się betonu, który jest niezwykle odporny. Warto jeszcze wiedzieć, że ściany powstają na specjalne zamówienie inwestora, a więc tworzone są w określonych wymiarach, z wyznaczonymi otworami zarówno okiennymi, jak i drzwiowymi. 

Zalety wykorzystania ścian prefabrykowanych

Wykorzystanie ścian prefabrykowanych niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim sam proces budowy jest zdecydowanie szybki. Jednocześnie inwestor zyskuje kilkanaście centymetrów przestrzeni i to na każdej ścianie w porównaniu ze ścianami wykonanymi z pustaków. Takie rozwiązanie rzeczywiście jest niezbędne w przypadku małych domków. Kolejną zaletą jest fakt, że ściany prefabrykowane są gładkie. Nie trzeba też ich wyrównywać, choćby tynkiem, lecz można od razu je pomalować. Należy jeszcze wiedzieć, że ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne prefabrykowane mają dobre parametry termiczne, ale też akustyczne. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Budmater Wyroby Betonowe.   

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *