fbpx
Aranżacja wnętrz

Rolety – montaż bezinwazyjny i jego zalety

• Zakładki: 60


Rolety – montaż bezinwazyjny i jego zalety

Rolety montowane w sposób bezinwazyjny to rozwiązanie, które niesie wiele korzyści. Przede wszystkim w bardzo prosty sposób przebiega montaż tego typu rozwiązania. Bez problemu możesz więc stworzyć miejsce do pracy czy wypoczynku. Rolety bezinwazyjne możesz wykorzystać zarówno do zaciemnienia pomieszczenia (np. sypialni), jak i do ochrony przed wzrokiem innych osób. Przy wyborze rolet warto pamiętać, że należy zadbać o minimalizację ryzyka uszkodzenia ramy okna. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych – w końcu nikt z nas nie chce, aby za wymianą rolety musiała iść także wymiana okna. Ważne jest to także w kontekście okien nowych, na które w przypadku montażu rolety poprzez wiercenie w ramie okiennej można stracić gwarancję producenta. Więcej dowiesz się na: https://familyrollo.pl/sklep/rolety-montaz-bezinwazyjny

Rolety bezinwazyjne są wybierane przede wszystkim ze względu na to, że:

  • na ramie okna nie pozostawiają żadnych śladów,
  • ich montaż, jak i demontaż jest bardzo prosty, 
  • montaż rolet nie wymaga żadnych zmian w ramie okiennej, niekonieczne jest wiercenie dziur, 
  • montaż rolety bezinwazyjnej nie wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji producenta okna. 

Bezinwazyjny montaż rolet pozwala w szybki i bezproblemowy sposób stworzyć przestrzeń funkcjonalną, komfortową i dostosowaną do potrzeb konkretnych użytkowników. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w przestrzeniach domowych, jak i biznesowych. Rolety bezinwazyjne pozwalają także skutecznie sterować dopływem światła do pomieszczenia. To z kolei sprawia, że w błyskawiczny sposób możesz stworzyć wewnątrz warunki dostosowane do prowadzonej przez ciebie aktywności. W podobny sposób można także montować moskitiery – https://familyrollo.pl/sklep/moskitiery

Czy rolety montowane w sposób bezinwazyjny pasują do każdej ramy?

Bezinwazyjny montaż rolet, który oferują producenci taki jak https://familyrollo.pl, to rozwiązanie, które można zastosować do każdego okna. Przede wszystkim rolety w takim przypadku wykonywane mogą być na zamówienie. Podajesz wymiary, a producent przygotowuje rolety idealnie dopasowane do twojego okna. Takie rolety można stosować zarówno do okien salonowych, kuchennych, jak i łazienkowych. W przypadku okien pochyłych można zamówić rolety bezinwazyjne w postaci plis montowanych w specjalnych kasetach. Do każdego typu okna można dobrać odpowiednie rozwiązanie. 

Montaż bezinwazyjny – jak wygląda? 

Zaczepy bezinwazyjne pozwalają na montaż bez użycia wiertarki i konieczności przygotowania dziur w ramie okiennej. Zrezygnować możesz z wkrętów, kołków. Do listew trzyszybowych rolety montowane są za pomocą niewielkich zaczepów, które nie utrudniają zamykania czy otwierania okna, a jednocześnie pozwalają uniknąć inwazyjnych zmian w strukturze ramy. Nie pozostawiają one także po sobie żadnych śladów w przypadku demontażu rolety. Zamontowane na skrzydle okiennym zaczepy są w stanie utrzymać nawet bardzo dużą roletę, nie musisz się więc martwić o jej uszkodzenie. To najpopularniejsza obecnie opcja bezinwazyjnego montażu, choć nie jedyna. Możesz także wybrać rolety w kasetach, które przyklejane są do szyby lub ramy okna. 

Nie musisz się więc martwić, że w którymkolwiek z tych sposobów montażu naruszysz pierwotny wygląd ramy okiennej lub uszkadzasz szybę. Producenci dokładają wszelkich starań, aby łatwy był nie tylko montaż takiej rolety, ale by konstrukcje rolety z ramą okna połączyć w sposób, który umożliwia błyskawiczny demontaż w razie potrzeby. Demontaż, po którym nie pozostaną na ramie okiennej czy szybie jakiekolwiek ślady. 

Dla kogo rolety z montażem bezinwazyjnym to dobre rozwiązanie?

Rolety bezinwazyjne to rozwiązanie, które sprawdzi się w bardzo wielu przypadkach. Przede wszystkim poleca się je osobom, które wynajmują mieszkanie. Jeśli chcesz zaciemnić przestrzeń, zadbać o większą prywatność, jednocześnie nie narażając się na ryzyko oskarżenia o uszkodzenie mienia, postaw na rolety bezinwazyjne. Z pewnością docenią ten sposób montażu także osoby, które borykają się z problemem niewielkiej przestrzeń do montażu tego typu rozwiązania. W końcu jest to rozwiązanie bardzo estetyczne i funkcjonalne. Sprawdza się świetnie u osób, które często dokonują zmian w przestrzeni, a jednocześnie chcą uniknąć trwałych śladów poprzednich pomysłów aranżacyjnych. Niezależnie jednak od tego, czy rolety wymieniasz co roku czy raz na 5 albo więcej lat, model bezinwazyjny to dobre dla ciebie rozwiązanie. Nawet bowiem zdejmując takie rolety po kilku latach, ucieszy cię widok ramy okiennej bez uszkodzeń i śladów montażu. Nie będziesz się musiał martwić, czy nowe rolety idealnie przykryją znaki po poprzednich. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
116 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *