fbpx
Budowa domu

Poradnik – jak położyć fugę?

• Zakładki: 9


Fugowanie to niezbędny etap każdego remontu kuchni i łazienki. Czasami płytki kładzie się także w korytarzach oraz tarasach, a także wielu innych miejscach. 

Czym jest fuga i jaką wybrać?

Fugi to spoiny pomiędzy płytkami ceramicznymi, które są jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych wykorzystywanych podczas remontowania domów i mieszkań. Mają dwojakie przeznaczenie: po pierwsze, mogą być bardzo estetycznym elementem ściany lub podłogi, ponieważ odpowiednio dopasowane kolorystycznie do płytek, mogą doskonale podkreślić charakter wystroju. 

Jak położyć fugę krok po kroku

Wbrew pozorom to, jak położyć fugę, nie jest skomplikowane. Bez problemu można wykonać tę pracę samodzielnie. W przypadku nakładania fugi na ściany bardzo ważna jest precyzja. Do nakładania warto używać pacy gumowej, dzięki czemu zapobiegniemy porysowaniu płytek ceramicznych.

Rozdrobnioną według instrukcji producenta fugę należy nakładać równomiernie w zagłębieniach między płytkami. Należy dbać o to, aby mocno dociskać pacę, dzięki czemu możliwe jest zapełnienie całej wolnej przestrzeni. Co więcej, warto zwracać szczególną uwagę na to, aby nie nakładać zbyt grubej warstwy. 

Po upływie około pół godziny można umyć kafelki i wygładzić masę, a następnie powtórzyć te czynności. Na koniec warto wytrzeć ścianę za pomocą suchej szmatki. W ten sposób postępujemy przy każdej kolejnej powierzchni.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *