fbpx
Majsterkowanie i remonty

Ogrzewanie

• Zakładki: 43 • Komentarz: 1


Zbliża się zima. Czas, kiedy trzeba ogrzewać nasz dom. Kiedyś człowiek tym się nie przejmował, kiedy mieszkał z rodzicami nie wiedział jaki to jest koszt. Teraz, kiedy mieszkam już na swoim wiem, że ogrzewanie podczas zimy to bardzo poważny wydatek, który mocno nadszarpuje budżet domowy. Jednak wszystko zależy od tego, czym i jak się ogrzewa dom.

Bardzo popularne teraz są tak zwane kominki z płaszczem wodnym. Czyli kominek z funkcją ogrzewania całego domu. Bardzo fajna sprawa dla osób, które lubią palić w kominku, bo trzeba przyznać, że dużo ludzi rezygnuje z kominków twierdząc, że to nie potrzebny bałagan w salonie. Jednak dla tych, którym to nie przeszkadza to jest jedna z najtańszych metod ogrzewania domu. Warunek, jaki trzeba spełnić, to palenie drewnem sezonowanym. Drewno do kominka musi być sucha, aby efekty były najlepsze. Drugą bardzo popularną metodą ogrzewania jest ogrzewanie gazowe. Bardzo wygodne. W domu nawet nie potrzeba żadnej kotłowni. Piec gazowy można umieścić w jakieś komórce lub gdziekolwiek. Żadnego bałaganu, żadnego opału. Poważny minus jednak takiego ogrzewania to koszty. Jest to jedna z najdroższych metod ogrzewania z uwagi na koszt gazu. Najbardziej popularnym ogrzewaniem jest jak na razie jednak piec tradycyjny. Możemy w takim piecu palić węglem i drewnem. Koszt drewna w porównaniu do innych metod ogrzewania nie jest taki drogi. Minus tej metody, to jednak dodatkowa praca przy drewnie lub węglu no i bałagan zarówno na podwórku jak i w kotłowni z takim piecem.

Istnieją jednak nowoczesne modele pieców gazowych, które pracują ekonomicznie. Przykładowo, piec gazowy Ariston posiada 10-stopniową regulację, która pozwala na ustawienie optymalnej mocy podgrzewania wody i osiągnięcie najbardziej ekonomicznego zużycia energii. Sprawdź cenę pieców gazowych Ariston https://ezelazny.pl/kotly-gazowe/kotly-ariston.html 

comments icon1 komentarz
1 komentarze
44 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Ogrzewanie

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *